X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kromer Festival. 5 stuleci w 10 koncertach

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 14:06
W "Poranku Dwójki" zaprosimy na Kromer Festival w Bieczu. Wielkie święto muzyki dawnej rozpoczyna się już 11 sierpnia.
Xavier Sabata, kataloński aktor i śpiewak operowy, jedna z gwiazd tegorocznego Kromer Festival w Bieczu
Xavier Sabata, kataloński aktor i śpiewak operowy, jedna z gwiazd tegorocznego Kromer Festival w BieczuFoto: Michal Novak/mat. prasowe

Każdy koncert festiwalu (11-14.08) poświęcony będzie jednej epoce w historii muzyki od średniowiecza po klasycyzm – całość obejmie niemal pięć stuleci. W tym roku goście i mieszkańcy będą mieli okazje uczestniczyć w dziesięciu wyjątkowych koncertach wykonanych przez takich artystów jak: Andreas Staier, Hopkinson Smith, Xavier Sabata, Mala Punica & Pedro Memelsdorff, Graindelavoix & Björn Schmelzer, Huelgas Ensemble & Paul van Nevel, Michal Gondko, Agnieszka Budzińska-Bennett, Jan Tomasz Adamus i Capella Cracoviensis.

Szerzej o festiwalu opowie po godz. 8.10 Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny Kromer Festival w Bieczu.

Po godz. 7.35 natomiast powiemy o nowym programie Instytutu Adama Mickiewicza zatytułowanym "Zagraj to!". Program ten skierowany jest do przedstawicieli branży muzycznej, którzy pragną rozwijać współpracę międzynarodową i zaprezentować się publiczności na najważniejszych targach, konferencjach i festiwalach muzycznych na świecie.

Tuż przed godz. 9.00 swoją rekomendację kulturalną przedstawi prof. Jerzy Prokopiuk.

Ponadto w audycji: "Słowo na dzień", "Wiadomości kulturalne", przegląd prasy, "Archiwalnia" i oczywiście "Płyta tygodnia". Tym razem do zdobycia płyty z serii "Polish jazz" w nowej, zremasterowanej edycji! We wtorek do wygrania trzy albumy: Grupy Michała Urbaniaka, Kwintetu Janusza Muniaka i zespołu Warszawscy Stompersi (wydawnictwa firmy Warner Music Poland z materiałów archiwalnych Polskich Nagrań).

***
Na "Poranek Dwójki" we wtorek (9.08) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

jp/bch

Zobacz więcej na temat: Filip Berkowicz muzyka dawna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gwiazdy na Kromer Festival w Bieczu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 21:06
Od końca wieku XIV do roku 1779 – muzyka Kromer Festivalu, który po raz drugi zapanuje w sierpniu nad Bieczem, obejmie tym razem niemal pełne pięć stuleci. Festiwalowych koncertów słuchać będziemy w Dwójce.
rozwiń zwiń