O akcji

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:11
Wybitni polscy i światowi artyści, ludzie kultury i przyjaciele Dwójki, a przede wszystkim: nasi Słuchacze - po raz kolejny włączyli się pomoc na rzecz potrzebujących. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

W tym roku Dwójka hucznie obchodzi swoje 80. urodziny. Od początku istnienia nasz program stwarza niepowtarzalną przestrzeń łączącą twórców i odbiorców. Przestrzeń, która umożliwia głębokie doświadczenie kultury. Wiemy, jak silnie buduje ona każdego z nas. Nie bez powodu popularyzowaliśmy niegdyś hasło, że piękno, muzyka i idee – odmieniają. A do tego – czynią nas bardziej wrażliwymi na los słabszych i bezbronnych. 

Kultura odmienia świat i ludzi na swój własny, niespieszny, tajemniczy sposób. Ale dzięki naszej akcji charytatywnej – raz do roku – kultura pomaga też w najbardziej materialnym sensie, umożliwiając wsparcie wybranej instytucji niosącej pomoc potrzebującym.
 
Podczas tegorocznej odsłony akcji było nią Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat" z Białej Podlaskiej. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na budowę Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem – pierwszego w Polsce ośrodka zapewniającego profesjonalne wsparcie osobom autystycznym niezależnie od ich wieku.

W tym roku udało się zebrać - dzięki zaangażowaniu i hojności Słuchaczy - 63 759 zł!

***

Budowę Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem można wciąż wspierać, nabywając wirtualną cegiełkę na stronie stowarzyszenia: www.wspolnyswiat.org , lub dokonując bezpośredniej wpłaty na konto placówki:
 
Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat"
Nr konta: 77  8025  0007  0026  1052  2000  0010
Bank Spółdzielczy Biała Podlaska ul. Moniuszki 12
 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kultura Pomaga – w tym roku dzieciom z autyzmem

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 17:40
W tym roku Dwójkową akcją charytatywną "Kultura pomaga" będziemy wspierać budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej. Zachęcamy do wpłacania pieniędzy na potrzeby Centrum, a także do uczestnictwa w aukcji internetowej i - 1 czerwca - w licytacji na antenie. 
rozwiń zwiń