Polskie Radio
Section05
autyzm

Rośnie liczba dzieci z autyzmem

Autyzm jest coraz częściej diagnozowany przez specjalistów. Statystyki wskazują, że w ostatnich latach liczba dzieci z tym schorzeniem wzrosła nawet dziesięciokrotnie. Jakie są przyczyny autyzmu, jak go rozpoznać, co jest mitem, a co faktem i jak radzą sobie dorośli dotknięci autyzmem wyjaśniali goście audycji O sobie samych: Renata Werpachowska z Fundacji Synapsis oraz Zofia Borska-Mądrzycka i Marcin Bonaszewski z Centrum Terapii Autyzmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 praca edukacja zdrowie autyzm asperger dzieci

„Kultura Pomaga”. Radiowa Dwójka dla osób z autyzmem

Już po raz drugi Program Drugi Polskiego Radia organizuje akcję „Kultura Pomaga”. W tym roku pieniądze pochodzące ze specjalnej licytacji, która odbędzie się 1 czerwca w antenie Dwójki, powędrują do Stowarzyszenia Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach „Wspólny Świat”. W Polskim Radiu 24 o inicjatywie mówił Paweł Siwek, dziennikarz radiowej Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 autyzm Dwójka Polskie Radio zdrowie Biała Podlaska

2 kwietnia będzie obchodzony Dzień Osób Autystycznych

Autyzm zwykle ujawnia się u dzieci między trzecim a szóstym rokiem życia. Przejawia się często przez trudności w posługiwaniu się językiem i niemożnością prawidłowego rozwoju. Stowarzyszenie „Szlakiem tęczy” pomaga dzieciom dotkniętym autyzmem i ich rodzinom. Stwarza możliwości rehabilitacyjne, otaczając dzieci i ich rodziny opieką psychologiczną i terapeutyczną. O autyzmie mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja Krystyna Dąbrowska i Ewa Kapuścik ze Stowarzyszenia „Szlakiem tęczy” z Nadarzyna.
Zobacz więcej na temat:  autyzm