X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Steve Reich, Jonny Greenwood, Ensemble Modern, Paweł Mykietyn!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2011 16:45
Koncert inauguracyjny 11 września na antenie Dwójki - zapraszamy!
Audio

11 września w Krakowie rozpoczyna się 9. Festiwal Sacrum Profanum. Na scenie, w Hali Ocynowni Arcelor Mittal o godz. 19.30, obok Steve’a Reicha – znakomitego twórcy amerykańskiej sceny kompozytorskiej, giganta muzyki współczesnej – staną najwybitniejsi muzycy związani z jego twórczością, a wśród nich znakomity zespół Ensemble Modern oraz uważany za jednego z czołowych światowych gitarzystów – Jonny Greenwood, związany z legendarnym zespołem brytyjskim Radiohead.

Koncert inauguracyjny 9. Festiwalu Sacrum Profanum będzie miał wymiar rocznicowy i poprzez staranny dobór repertuaru w uroczysty sposób uhonoruje ofiary dramatycznych nowojorskich wydarzeń sprzed dziesięciu lat. Znajdzie się w nim miejsce także na pierwszą część projektu "Sacrum Profanum, Made in Poland - Miłosz Sounds". Pięcioro wybitnych kompozytorów polskich młodego pokolenia – Paweł Mykietyn, Agata Zubel, Jagoda Szmytka, Aleksandra Gryka i Wojciech Ziemowit Zych – przygotowało, w roku setnej rocznicy urodzin Poety, pięć utworów inspirowanych twórczością Czesława Miłosza.  

Program koncertu inauguracyjnego:

Paweł Mykietyn Dwa wiersze Miłosza, Steve Reich: Electric Counterpoint, Daniel Variations, Music for 18 Musicians

Wyk.: Zygmunt Malanowicz, Maja Ostaszewska – recytacja, Steve Reich – fortepian, Jonny Greenwood (Radiohead) – gitara, Synergy Vocals, Ensemble Modern, dyr. Brad Lubman

Początek transmisji w Dwójce w niedzielę, 11 września, o godz. 19:30.

 

Jonny
Jonny Greenwood

 

W programie 9. Sacrum Profanum, w ramach części Modern Classic (odbędą się w dniach 12-16 września w Muzeum Inżynierii Miejskiej i Teatrze Łaźnia Nowa) znalazło się pięć koncertów stanowiących kapitalną retrospektywę dzieł stworzonych w różnych okresach twórczej aktywności  Steve’a Reicha – wśród nich aż cztery koncerty w wykonaniu znakomitego zespołu Ensemble Modern, stałego rezydenta festiwalu Sacrum Profanum.

Festiwal po raz kolejny bazuje na światowej czołówce wykonawców i uznanych osobowości artystycznych. W tym roku po raz pierwszy krakowskiej publiczności zaprezentują się uznane amerykańskie zespoły muzyki najnowszej: Alarm Will Sound oraz Bang on a Can All-Stars (2 koncerty). Obok zespołów zza oceanu jak co roku festiwal gościć będzie  najwyżej cenione zespoły europejskie specjalizujące się w wykonawstwie muzyki współczesnej m.in.: Ensemble Modern, Klangforum Wien, Asko|Schönberg.

Na finał zaplanowano koncert Reich 75 – spotkanie Steve’a Reicha z reprezentantami świata ambitnej rozrywki. W koncercie wezmą udział takie muzyczne osobowości jak: Aphex Twin, Adrian Utley (Portishead), Will Gregory (Goldfrapp), Tom Verlaine (Television), Leszek Możdżer, Envee i Pianohooligan.
 
Więcej o programie Festiwalu, utworach, kompozytorach i zespołach: www.sacrumprofanum.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak