Andrzejki Andrzeja Chłopeckiego

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 14:03
Zapraszamy na specjalnie wydanie audycji "Five o'clock" poświęcone Andrzejowi Chłopeckiemu - naszemu redakcyjnemu koledze, zmarłemu w ubiegłym roku.
Andrzej Chłopecki - związany z Programem 2 Polskiego Radia - był wybitnym publicystą, samotnym wilkiem polskiej krytyki muzycznej
Andrzej Chłopecki - związany z Programem 2 Polskiego Radia - był wybitnym publicystą, "samotnym wilkiem" polskiej krytyki muzycznejFoto: Jan Bebel/zbiory Archiwum Polskiego Radia.

W Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana rozmawiamy o muzycznych sympatiach i antypatiach Andrzeja Chłopeckiego , o jego działalności radiowej, prasowej i pedagogicznej. Słuchamy muzyki ważnych dla niego kompozytorów - Pawła Szymańskiego, Pawła Mykietyna, Andrzeja Krzanowskiego i Tadeusza Wieleckiego.
Występują Andrzej Bauer , Tadeusz Wielecki , Maciej Piszek i Paweł Janas .
Na spotkanie zaprasza Agata Kwiecińska.

30 listopada (sobota), godz. 17.00

 

Zobacz więcej na temat: Andrzej Chłopecki MUZYKA

Czytaj także

Andrzej Chłopecki - "samotny wilk" polskiej krytyki muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 18:00
"Nie był uwikłany w gry środowiskowe". "Jego publicystyka walczyła o wartości". "Jego działalność zastępowała pracę kilku nieistniejących organizacji" - tak w "Sezonie na Dwójkę" wybitnego publicystę muzycznego wspominali przyjaciele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ars Nova w "Five o'clock". Konkretnie o muzyce dawnej

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 14:27
Co to jest pomort? Czym się różni od krzywuły. W końcu: jak średniowieczne latryny powiększyły naszą wiedzę o muzyce dawnej? O tajnikach jej wykonywania w audycji "Five o'clock" opowiadali muzycy zespołu Ars Nova.
rozwiń zwiń