Życie polskich Romów w 1957 roku

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 19:00
W Międzynarodowym Dniu Romów (ustanowionym w 1990 r.) zapraszamy Państwa do wysłuchania "Cygańskiej historii".
Wśród ruin Warszawy Cyganka wróży kobietom
Wśród ruin Warszawy Cyganka wróży kobietomFoto: PAP/Stanisław Dąbrowiecki

Audycja złożona będzie z fragmentów materiału reporterskiego zarejestrowanego w 1957 roku, opowiadającego, ustami ojca pewnej rodziny, o ówczesnym życiu polskich Romów, obyczajach, zdobywaniu środków do życia i kultywowaniu tradycji rodzinnych.

W audycji wykorzystane zostaną również współczesne komentarze znawców tej kultury - Lidii Ostałowskiej i Jacka Milewskiego.

***

Na audycję "Kwadrans bez muzyki" zapraszamy w środę (8.04) w godzinach 15.00-15.15. Program poprowadzi Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Cyganie Romowie
Czytaj także

Jerzy Ficowski i biblia cyganologii

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 10:00
- Chociaż rzeczywistość się zmienia, wciąż jest tak, że chcąc mówić o Cyganach, musimy sięgnąć do Ficowskiego - mówił w Dwójce cyganolog Andrzej Grzymała-Kazłowski o wznowionych książkach Jerzego Ficowskiego "Cyganie na polskich drogach" i "Demony cudzego strachu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Strach powraca nocą. Obozowe koszmary Mano Höllenreinera

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 13:00
– Mówi, że wolałby przez trzy tygodnie bardzo ciężko chorować, niż powracać do tych opowieści. Czuje jednak obowiązek przypominania o zagładzie – opowiadała w Dwójce Joanna Talewicz-Kwiatkowska o bohaterze książki "Mano. Chłopiec, który nie wiedział, gdzie jest" Anji Tuckermann.
rozwiń zwiń