Ludwik Erhardt. Opowieści muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 21:00
Zapraszamy na wspomnienia i refleksje Ludwika Erhardta, publicysty i krytyka muzycznego. Posłuchamy także felietonów naszego gościa.
Audio
  • Ludwik Erhardt o rodzinnym domu i latach II wojny światowej (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Ludwik Erhardt o swojej drodze edukacji (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Ludwik Erhardt o swojej edukacji i życiu muzycznym w powojennej Warszawie (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Ludwik Erhardt o początkach pracy dziennikarskiej (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Ludwik Erhardt przez niemal 40 lat prowadził Ruch Muzyczny, najstarsze polskie pismo muzyczne (zdj. ilustracyjne)
Ludwik Erhardt przez niemal 40 lat prowadził "Ruch Muzyczny", najstarsze polskie pismo muzyczne (zdj. ilustracyjne)Foto: AndreasS/flickr/cc

Ludwik Erhardt, absolwent Instytutu Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, od 1971 do 2008 r. był redaktorem naczelnym "Ruchu Muzycznego". Jest autorem monografii J. Brahmsa, I. Strawińskiego, książki zatytułowanej "Spotkania z Krzysztofem Pendereckim", a także wielu innych publikacji m.in "Sztuka dźwięku" czy "Circa 180".

Felietonów z ostatniego z wymienionych tomów słuchać będziemy od poniedziałku do piątku (18-22.05) w godz. 13.00-13.05. Pisane dla "Ruchu muzycznego" teksty Ludwika Erhardta przeczyta Krzysztof Wakuliński.

***

Na audycję "Zapiski ze współczesności" zapraszamy od poniedziałku do piątku (18-22.05) w godzinach 11.45-12.00. Audycję przygotowała Anna Skulska.

mc/kd

Czytaj także

"Ruch Muzyczny" walczy o czytelników

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 12:44
- Nikt nie oczekuje, że "Ruch Muzyczny" stanie się pismem rentownym. Nam chodzi o to, żeby w kraju, w którym istnieje tyle szkół muzycznych i filharmonii, sprzedawało się go więcej niż 600 egzemplarzy - mówił w Dwójce Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki, który wziął udział w dyskusji na temat przyszłości pisma.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy "Ruch Muzyczny": wygląd ważniejszy niż treść?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 06:00
- Te zmiany nie są łatwe w pierwszym odbiorze, ale pozwólmy temu pooddychać i zaistnieć - przekonywał w Dwójce redaktor naczelny magazynu Tomasz Cyz. - Co z tego, że nowy "Ruch" jest ładny, skoro czyta się go gorzej niż przaśny, siermiężny, stary "Ruch" - krytykował sekretarz redakcji Kacper Miklaszewski.
rozwiń zwiń