Gabriela Muskała. Aktorka i scenarzystka w jednym

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 17:00
W audycji opowiemy o najnowszym filmie, do którego artystka napisała scenariusz, i w którym zagra główną rolę.
Gabriela Muskała znana jest z nie tylko ze scenariuszy filmowych, ale także z pisania sztuk teatralnych, wraz ze swoją siostrą Moniką Muskałą - tłumaczką literatury niemieckojęzycznej
Gabriela Muskała znana jest z nie tylko ze scenariuszy filmowych, ale także z pisania sztuk teatralnych, wraz ze swoją siostrą Moniką Muskałą - tłumaczką literatury niemieckojęzycznejFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Film w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, do którego zdjęcia ruszą w grudniu, opowiada historię kobiety, która straciła pamięć i nie chce jej odzyskać. Rozmowa z Gabrielą Muskałą po godz. 8.10 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji opowiemy o Festiwalu Poznań Baroque oraz Dniach Planszówek, które odbędą się w dniach 5-6 listopada. Swoje rekomendacje kulturalne przedstawi również Romana Agnel - tancerka, choreografka, pedagog tańca i historyk sztuki, założycielka jedynego w Polsce profesjonalnego Baletu Dworskiego "Cracovia Danza".

W "Poranku Dwójki" znajdziemy również tradycyjnie "Słowo na dzień", "Archiwalnię", "Melodie z górnej półki" i przegląd prasy oraz "Płytę tygodnia", czyli album firmy DUX: "Musica Sacra Katedry Wawelskiej" w wykonaniu zespołu Królewskich Rorantystów pod dyrekcją Stanisława Gałońskiego. Płyta została wydana z okazji Światowych Dni Młodzieży i przyjazdu Papieża Franciszka do Krakowa.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w czwartek (3.11) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Paweł Siwek.

mz/mc


Czytaj także

Andrzej Seweryn opowiada o swoich najważniejszych rolach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 23:09
Maja Kluczyńska zaprasza na spotkanie z Andrzejem Sewerynem: aktorem, reżyserem, dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń