O akcji

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:11
Wybitni polscy i światowi artyści, ludzie kultury i przyjaciele Dwójki, a przede wszystkim: nasi Słuchacze - po raz kolejny włączyli się pomoc na rzecz potrzebujących. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

W tym roku Dwójka hucznie obchodzi swoje 80. urodziny. Od początku istnienia nasz program stwarza niepowtarzalną przestrzeń łączącą twórców i odbiorców. Przestrzeń, która umożliwia głębokie doświadczenie kultury. Wiemy, jak silnie buduje ona każdego z nas. Nie bez powodu popularyzowaliśmy niegdyś hasło, że piękno, muzyka i idee – odmieniają. A do tego – czynią nas bardziej wrażliwymi na los słabszych i bezbronnych. 

Kultura odmienia świat i ludzi na swój własny, niespieszny, tajemniczy sposób. Ale dzięki naszej akcji charytatywnej – raz do roku – kultura pomaga też w najbardziej materialnym sensie, umożliwiając wsparcie wybranej instytucji niosącej pomoc potrzebującym.
 
Podczas tegorocznej odsłony akcji było nią Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat" z Białej Podlaskiej. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na budowę Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem – pierwszego w Polsce ośrodka zapewniającego profesjonalne wsparcie osobom autystycznym niezależnie od ich wieku.

W tym roku udało się zebrać - dzięki zaangażowaniu i hojności Słuchaczy - 63 759 zł!

***

Budowę Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem można wciąż wspierać, nabywając wirtualną cegiełkę na stronie stowarzyszenia: www.wspolnyswiat.org , lub dokonując bezpośredniej wpłaty na konto placówki:
 
Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat"
Nr konta: 77  8025  0007  0026  1052  2000  0010
Bank Spółdzielczy Biała Podlaska ul. Moniuszki 12
 

Czytaj także

Kultura Pomaga – w tym roku dzieciom z autyzmem

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 17:40
W tym roku Dwójkową akcją charytatywną "Kultura pomaga" będziemy wspierać budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej. Zachęcamy do wpłacania pieniędzy na potrzeby Centrum, a także do uczestnictwa w aukcji internetowej i - 1 czerwca - w licytacji na antenie. 
rozwiń zwiń