Yo-Yo Ma i Kathryn Stott w przebojowym repertuarze

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 13:00
W piątek do zdobycia był wspólny album artystów, których łączy długoletnia przyjaźń. Wiolonczelista YoYo Ma i pianistka Kathryn Stott zdecydowali się na zarejestrowanie utworów znanych i popularnych, które oboje wykonywali niezliczoną ilość razy na estradach świata.
okładka płyty
okładka płytyFoto: materiały prom.

Posłuchaj
37:43 2021_07_16 12_08_00_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Yo-Yo Ma i Kathryn Stott w przebojowym repertuarze (Płyta na Lato/Dwójka)

Na płycie Songs of Comfort and Hope usłyszymy przeboje muzyki klasycznej i filmowej, takie jak "Amazing Grace", "Ostatnia Róża lata" czy "Danny Boy". 

Konkurs odbywa się w wakacje w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w "Podróżniku muzycznym" po godz. 12.00.

W audycji nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie z krótką osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź").

Zwycięzcami konkursu danego dnia będą dwie osoby, których odpowiedzi zostaną najwyżej ocenione przez jury konkursu. Dokonując oceny, jury weźmie pod uwagę oryginalność, pomysłowość, wartość artystyczną tekstu.

Regulamin konkursu

W piątek (16.07) do wygrania była płyta:

Yo Yo Ma - Songs of Comfort and Hope


Sponsorem konkursu jest Sony Music Entertainment Poland.***

Audycja: Płyta na lato

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 16.07.2021

Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Symfonia "Niedokończona" Schuberta

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 13:00
W poniedziałek do zdobycia był album z nagraniem VII Symfonii Franciszka Schuberta, a także wyboru mniej znanych dzieł kompozytora, w wykonaniu słynnej Kammerorchester Basel pod dyrekcją Heinza Holligera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bach na flet i lutnię

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 12:20
We wtorek do zdobycia był album znakomitej niemieckiej flecistki Dorothe Oberlinger, która wraz z lutnistą Edinem Karamazovem sięgnęła po twórczość Jana Sebastiana Bacha. 
rozwiń zwiń