Polskie Radio
Section05
Płyta na Lato

"Hrabina". Trzyaktowa opera Moniuszki

W środę do wygrania był album "Moniuszko: Hrabina - Europa Galante, Fabio Biondi". "Hrabina" była dziełem entuzjastycznie przyjmowanym przez publiczność. Nagrania dokonano 17–19 sierpnia 2020 roku w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa" w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, części mówione libretta zarejestrowano w Studiu Teatru Polskiego Radia w Warszawie. Zapraszamy do udziału.
Zobacz więcej na temat:  Płyta na Lato Dwójka

Romantyczna polska muzyka gitarowa w interpretacji Mateusza Kowalskiego

We wtorek do wygrania był album "Chopin/ Bobrowicz/ Horecki/ Szczepanowski/ Sokołowski", na której znakomity wirtuoz gitary Mateusz Kowalski wykonuje Mazurki Chopina w transkrypcji Bobrowicza na gitarę, jego "Wariacje na temat La ci darem la mano" z "Don Giovanniego" Mozarta, miniatury Sokołowskiego i Felixa Horeckiego oraz Wariacje na temat "Jeszcze Polska nie zginęła" Szczepanowskiego. Zapraszamy do udziału.
Zobacz więcej na temat:  Płyta na Lato Dwójka Marcin Majchrowski

Kit Armstrong gra XVI-wieczne kompozycje

W czwartek do wygrania był album Kita Armstronga "Visionaries of Piano Music". Pianista przypomina dwóch angielskich kompozytorów: Williama Byrda i Johna Bulla. Są tu medytacyjne elegie i porywające marsze oraz wirtuozowskie wariacje na temat popularnych melodii. W tekście załączonym do dwupłytowego albumu amerykański artysta pisze o wielkim wkładzie obu kompozytorów w rozwój muzyki klawiszowej oraz o własnym podejściu do wykonywania kompozycji z XVI wieku. 
Zobacz więcej na temat:  Płyta na Lato

Franco Fagioli w "Orfeuszu i Eurydyce"

We środę do wygrania był album Franco Fagioli - Gluck "Orfeusz i Eurydyka". Kompletne nagranie opery w trzech aktach skomponowanej przez Christopha Willibalda Glucka, do której libretto napisał Ranieri de' Calzabigi. Baśń muzyczna oparta na micie o Orfeuszu. Płyta zawiera wirtuozowskie arie wykonywane przez argentyńskiego śpiewaka, jednego z najwspanialszych kontratenorów naszych czasów, Franco Fagiolego. 
Zobacz więcej na temat:  Płyta na Lato Dwójka opera Klaudia Baranowska