Polskie Radio
Section05
Płyta na Lato

Muzyczne zabytki hiszpańskiego renesansu

W środę (10.08) do zdobycia był album "Colombina" z nagraniami znakomitego hiszpańskiego zespołu muzyki dawnej Accademia del Piacere pod kierownictwem Fahmi Alqhaia. Rękopis "Cancioniero de la Colombina", zawierający około stu utworów z unikalnej andaluzyjskiej szkoły muzycznej z XV wieku, zachował się przez pięć wieków w bibliotece w Sewilli. Album jest wyborem najciekawszych dzieł spośród zachowanych manuskryptów.
Zobacz więcej na temat:  Płyta na Lato

Ewa Pobłocka gra preludia i fugi Bacha

W środę (3 sierpnia) do zdobycia był album zawierający preludia i fugi Johanna Sebastiana Bacha w wykonaniu Ewy Pobłockiej. - Już jako dziecko grałam bardzo dużo Bacha. Podczas przesłuchań dla uczniów szkół podstawowych usłyszałam w wykonaniu jakiejś dziewczynki utwór, który mnie olśnił. Od tamtej chwili bachowskie preludia i fugi zawsze są ze mną - mówiła w Dwójce znakomita pianistka.
Zobacz więcej na temat:  Płyta na Lato Dwójka muzyka klasyczna

Gustaw Holoubek do muzyki Haydna

W czwartek (28.07) do wygrania była wyjątkowa płyta - "Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu" Josepha Haydna. Jest to nagranie live, które... w rzeczywistości się nie odbyło. Powstało z połączenia rejestracji kilku wydarzeń: dwóch koncertów słynnej Orkiestry XVIII Wieku w Utrechcie i w Lejdzie w 2004 r. oraz fragmentów Pisma Świętego czytanych przez Gustawa Holoubka w kościele w Katowicach w 1999 r.
Zobacz więcej na temat:  Płyta na Lato Fryderyk Chopin