Minkowski i świat symfonii Schuberta

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 14:32
Po niezwykle udanym nagraniu wszystkich symfonii londyńskich Josepha Haydna w 2010 r., Marc Minkowski prezentuje nowy projekt we współpracy z wytwórnią Naive i wiedeńskim Konzerthaus – komplet symfonii Franciszka Schuberta.
Minkowski i świat symfonii Schuberta
Foto: Fragment okładki płyty

Od poniedziałku do piątku w naszej letniej audycji muzycznej "Płyta na lato" prezentujemy fonograficzne bestsellery, znakomite nowości, nagrania, które warto poznać. Uwaga: codziennie do wygrania dwa egzemplarze przedstawianej płyty!

We środę posłuchamy płyty: Marc Minkowski Symfonie (Schubert) (Naive 4 CD)

Podczas jednego tygodnia w marcu 2012 r. wszystkie symfonie Schuberta zaprezentowane zostały wiedeńskiej publiczności. Obecnie słuchacze na całym świecie mają możliwość usłyszenia tych wykonań.

Nagranie dokonane na instrumentach z epoki przez zespół Les Musiciens du Louvre Grenoble pod dyrekcją Marka Minkowskiego z jednej strony jest niezwykle precyzyjne technicznie, z drugiej pokazuje ich duchową stronę - intuicyjne przeczucie wielkości tych monumentalnych kompozycji, a zwłaszcza tzw. symfonii "Niedokończonej" i "Wielkiej".

Czteropłytowy zestaw rzuca nowe światło na te dzieła, pokazując, że być może do tej pory nie zostały one docenione tak, jak na to zasługują.

Zapraszamy do udziału w audycji – do wygrania dwa egzemplarze przedstawianej płyty, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie!
Odpowiedzi prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres plytanalato@polskieradio.pl

Konkurs prowadzi Małgorzata Pęcińska.

10 lipca (środa), godz. 15.30

Zobacz więcej na temat: Marc Minkowski MUZYKA płyta

reklama

Czytaj także

Apollon Musagète Quartett i wielka klasyka

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 23:00
Kwartet smyczkowy, który ostatnio zachwycił błyskotliwymi nagraniami arcydzieł Lutosławskiego, Góreckiego i Pendereckiego, tym razem sięgnie po żelazną klasykę z dorobku Schuberta i Czajkowskiego. Dwójka zaprasza na retransmisję ze Schwarzenberga.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Podróż zimowa" Schuberta - transmisja z Wilanowa

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 13:54
W ramach XX Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej odbędzie się dziś recital Jana Van Elsackera (tenor) i Katarzyny Drogosz (fortepian). Artyści wykonają słynne dzieło Franciszka Schuberta.
rozwiń zwiń