X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stulecie zapomnianej pisarki

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 12:00
W "Rozmowach po zmroku" opowiemy o życiu i twórczości Wandy Karczewskiej, powieściopisarki, poetki i tłumaczki, której stulecie urodzin mija w tym roku, a także o kaliskim festiwalu jej twórczości.
Stulecie zapomnianej pisarki
Foto: Glow Images/East News

Wanda Karczewska urodziła się 5 grudnia 1913 r. w Wieliczce. Dzieciństwo i lata szkolne spędziła w Kaliszu. Studiowała filologię klasyczną i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w 1931 r. jako poetka, w 1937 r. wydała zaś powieść marynistyczną "Ludzie spod żagli". Po II wojnie światowej przeniosła się do Poznania, następnie do Łodzi. Zmarła 29 września 1995 r.

Od 2011 r. w Kaliszu odbywa się Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej.

O Wandzie Karczewskiej i festiwalu jej twórczości rozmawiać będą Karol Samsel, Krzysztof Schodowski, Izabela Fietkiewicz-Paszek, Teresa Rudowicz i Magdalena Krytkowska.

Fragmenty utworów pisarki przeczyta Elżbieta Kijowska.

Na audycję zaprasza Witold Malesa.

21 listopada (czwartek), godz. 22.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarła Doris Lessing, "epicka wyrazicielka kobiecych doświadczeń"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 17:27
Doris Lessing odeszła wczoraj w Londynie. Miała 94 lata. Akademia Szwedzka przyznając jej w 2007 r. literacką nagrodę Nobla, napisała w uzasadnieniu, że brytyjska pisarka "ze sceptycyzmem, żarem i wizjonerską siłą zgłębia podzieloną cywilizację".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperymenty w literackim laboratorium przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 10:00
- Jednym z deficytów nie tylko polskiej, lecz także światowej kultury jest deficyt wymyślania przyszłości. Wiemy, czego nie chcemy, ale nie mamy pomysłu na jakąkolwiek alternatywę - mówił w Dwójce prof. Przemysław Czapliński.
rozwiń zwiń