X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Splendory 2014. Wśród laureatów niedoszły koszykarz

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 13:00
Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski otrzymali tegoroczne nagrody Wielkiego Splendora. Laureaci opowiadali w Dwójce o aktorstwie, twórczości i miłości do radia.
Audio
  • Rozmowy z laureatami Splendorów 2014 (Opowieści po zmroku/Dwójka)
  • Z laureatami Splendorów 2014 rozmawia Anna Sieradzan (Poranek Dwójki)
Wiktor Zborowski dostaje Wielkiego Splendora od Mariana Opani. Nagrodę Teatru Polskiego Radia przyznano mu za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce
Wiktor Zborowski dostaje Wielkiego Splendora od Mariana Opani. Nagrodę Teatru Polskiego Radia przyznano mu za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w PolsceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Teresa Budzisz-Krzyżanowska od dziecka ulegała czarowi radia, słuchanie go wypełniało jej mnóstwo czasu. – Potrafiłam nawet niegrzecznie zachować się przy świątecznym stole. Wstawałam od niego, bo w radio było coś, na czym mi bardziej zależało – opowiadała aktorka. Rodzina małej Teresy myślała, że coś z nią nie tak, bo niekiedy... wchodziła z radiem w dialog.

Wiktor Zborowski został aktorem trochę przez przypadek - o wyborze jego drogi życiowej zaważyła kontuzja kolana. Być może dlatego swoją pracę traktuje jako przerwę od życia na uboczu. Rzadko aktorskie zadania sprawiają mu przyjemność. Lektura książki "Obsługiwałem angielskiego króla" w Dwójce należała do tych wyjątków. Aktor zresztą pozwolił sobie podczas czytania na mały dodatek do tekstu Bohumila Hrabala.

W Dwójce wysłuchaliśmy również opowieści pozostałych laureatów tegorocznych Splendorów: Jana Matyjaszkiewicza (aktora i satyryka), Stanisława Brejdyganta (aktora, reżysera i pisarza) oraz Zofii Posmysz (dziennikarkę Polskiego Radia i autorkę słuchowisk).

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Przygotowały: Anna Lisiecka i Iwona Malinowska

Goście: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Wiktor Zborowski, Jan Matyjaszkiewicz, Stanisław Brejdygant, Zofia Posmysz

Data emisji: 1.12.2014

Godzina emisji: 21.00

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak