REKLAMA

Przepisy polskie i ukraińskie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 11:30
Tym razem prowadzący program Łukasz Modelski oraz jego goście opowiedzieli o podobieństwach i różnicach w przepisach kuchni polskiej i ukraińskiej.
Na Ukrainie popularne są pierogi, tzw. wareniki, z różnymi nadzieniami: twarogiem, ziemniakami, wiśniami
Na Ukrainie popularne są pierogi, tzw. wareniki, z różnymi nadzieniami: twarogiem, ziemniakami, wiśniamiFoto: Shutterstock.com

Co łączy polski rosół z barszczem ukraińskim? Czym różnią się pierogi od warenyków? Jak się robi banusz? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy w e-booku "Przyjaźń od kuchni. Przepisy polskie i ukraińskie" Katarzyny Bosackiej i Anieli Redelbach. Jego autorki były gośćmi tego wydania "Drogi przez mąkę".

***

Erudycyjny program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją.

Autor programu Łukasz Modelski będzie omawiać z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto: recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie utwór muzyczny z krótkim omówieniem, muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór "pasujący" do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w programie.

Łukasz Modelski jest historykiem sztuki specjalizującym się w epoce średniowiecza. Przez większość życia zawodowego pracuje jako redaktor.

Jest autorem kilku zbiorów wywiadów. Jak przekonuje, z równą przyjemnością konsumuje posiłki i literaturę, a spośród różnych obszarów kultury najmniej rozumie kulturę fizyczną.


Posłuchaj
28:28 2022_09_25 11_01_03_Dwojka_Droga_przez_make.mp3 Przepisy polskie i ukraińskie (Droga przez mąkę/Dwójka)

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski 

Goście: Katarzyna Bosacka i Aniela Redelbach (autorki e-booka "Przyjaźń od kuchni. Przepisy polskie i ukraińskie")

Data emisji: 25.09.2022

Godzina emisji: 11.00