X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wenchen Quin - od pasterza do kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 15:15
W "Bitej godzinie" zapraszamy na rozmowę z chińskim kompozytorem Wenchenem Quinem, którego twórczości mogliśmy posłuchać na tegorocznym festiwalu Warszawska Jesień.
Wenchen Qin
Wenchen Qin Foto: Gabriel Teschner/materiały promocyjne festiwalu Warszawska Jesień

Spotkanie z konwencją sztuki odmienną, od tej w jakiej wzrastaliśmy - tego rodzaju wyzwania są chlebem powszednim każdego miłośnika muzyki współczesnej. A jednak spotkanie z Wenchen Qinem, chińskim kompozytorem urodzonym w Mongolii wewnętrznej w roku 1966 było dla warszawsko-jesiennej publiczności doświadczeniem wyjątkowo ciekawym. Pokazało jak trudno oderwać się od wyznawanych przez siebie kanonów estetycznych. Wenchen Qin od pasterza owiec do kompozytora muzyki współczesnej przeszedł bowiem drogę nieporównywalną do  doświadczeń najbardziej otwartych i poszukujących twórców Zachodu.
Dziś w "Bitej godzinie" zapraszamy do wysłuchania obszernych fragmentów spotkania z kompozytorem podczas tegorocznej Warszawskiej Jesieni, które prowadził Krzysztof Kwiatkowski a z chińskiego tłumaczyła Agnieszka Walulik.

31 października (piątek), godz. 22.30-23.30

bch

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Warszawska Jesień
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gośka Isphording: dzięki elektronice klawesyn wpłynął na ocean muzyki nowej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 09:50
Na tegorocznej "Warszawskiej Jesieni" zachwyciła fenomenalną kreacją choreograficzno-dźwiękowej kompozycji Andrzeja Kwiecińskiego "Concerto Re maggiore", 10 października wystąpi we Wrocławiu w ramach festiwalu „Światowe Dni Muzyki”. Z artystką rozmawialiśmy w "Bitej godzinie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Simon Steen-Andersen rozszerza granice muzyki

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 10:00
- W moich utworach chodzi o to, żeby elementy wizualne, czy choreograficzne, nie stanowiły osobnej, nałożonej na muzykę warstwy, tylko żeby były z nią zintegrowane. Żeby łączyła je jedna idea - mówił duński kompozytor podczas spotkania ze słuchaczami na festiwalu Warszawska Jesień.
rozwiń zwiń