X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O Karkowskim w trzecią rocznicę śmierci

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 15:31
O dorobku jednego z najciekawszych twórców muzyki współczesnej rozmawialiśmy w audycji "Bita godzina".
Audio
  • Wspomnienie o Zbigniewie Karkowskim (Bita godzina/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Zbigniew Karkowski zmarł 12 grudnia 2013 tego roku. Kompozytor pochodził z Krakowa. Zanim w 1994r przeniósł się na dobre do Tokyo  - w latach 80.tych studiował  muzykę, muzykologię i kompozycję najpierw w Goeteborgu (w Szwecji), potem w Utrechcie (w Holandii). Jego mistrzem był Iannis Xenakis, z którym zetknął się osobiście,  mimo że Xenakis był ikoną awangardy akademickiej, a Karkowski trzymał się od akademickiej sceny z daleka – bliżej było mu do noisu, czy sceny free impro.

Tuż po śmierci Zbigniewa Karkowskiego dwójka polskich kuratorów Stanisław Suchora i Monika Pasiecznik zorganizowała cykl koncertów, w ramach których muzyka Karkowskiego zestawiona została z muzyką Xenakisa. Ten mini-festiwal pod tytułem "Karkowski/Xenakis projekt" prezentowany był dotąd w ośmiu miejscach w Europie - w Goeteborgu, Rzymie, Huddersfield, Poznaniu, Warszawie, Bratysławie i Brnie. Ostatni koncert miał miejsce w warszawskim Teatrze Nowym 8 listopada tego roku.

w "Bitej godzinie" o Zbigniewie Karkowskim i jego muzyce rozmawialiśmy z kuratorką, Moniką Pasiecznik, kuratorem i muzykiem Antonim Beksiakiem oraz z kompozytorem, gitarzystą basowym i reżyserem dźwięku Wojtkiem Błażejczykiem. 

***

Tytuł audycji: Bita godzina

Prowadzi: Ewa Szczecińska

Gość: Monika Pasiecznik (muzykolożka), Antoni Beksiak (muzyk), Wojciech Błażejczyk (reżyser dźwięku)

Data emisji: 25.11.2016

Godzina emisji: 22.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Romantyczna "Podróż zimowa" u progu lata

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 10:00
W ostatniej w tym sezonie "Bitej godzinie" rozmawialiśmy z Joanną Halszką Sokołowską - kompozytorką, wokalistką i filozofką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Skweres. Polska muzyka prosto z Austrii

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 13:29
Gościem "Bitej godziny" był znakomity Wiolonczelista i kompozytor - w Polsce znany jako brat Piotra Skweresa, wiolonczelisty kwartetu Apollon Musagete.
rozwiń zwiń