Romantyczna "Podróż zimowa" u progu lata

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 10:00
W ostatniej w tym sezonie "Bitej godzinie" rozmawialiśmy z Joanną Halszką Sokołowską - kompozytorką, wokalistką i filozofką.
Audio
  • Romabtyczna "Podróż zimowa" u progu lata (Bita godzina/Dwójka)
Winterreise to drugi (obok Pięknej młynarki) cykl pieśni napisany przez Franza Schuberta do poezji Wilhelma Mllera (zdj. ilustracyjne)
"Winterreise" to drugi (obok "Pięknej młynarki) cykl pieśni napisany przez Franza Schuberta do poezji Wilhelma Müllera (zdj. ilustracyjne)Foto: pexels/CC0

"Winterreise" Wilhelma Müllera i Franciszka Schuberta wprowadza w otchłanie stanów krańcowych – ten romantyczny mit, jak się okazuje, wciąż jest aktualny!

Joanna Halszka Sokołowska wydała w tym roku świetną płytę z jej autorskim odczytaniem tego cyklu, a w niedzielę 5 czerwca na Placu Zbawiciela w Warszawie wykonała go ponownie. W Dwójce rozmawiamy z nią nie tylko o "Winterreise".

***

Tytuł audycji: Bita godzina

Prowadzi: Ewa Szczecińska

Data emisji: 3.06.2016

Godzina emisji: 22.00

mc/mg/mm

Czytaj także

Rudnik: pierwszych audycji słuchałem pod stolikiem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 13:53
– To było na mazowieckiej wsi około roku 1937 - o pierwszych radiowych doświadczeniach opowiadał w Dwójce legendarny kompozytor ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Improwizacja w XVII i XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 09:00
Skrzypce i klawesyn pod lupą: muzyka dawna i współczesna, a między nimi improwizacja – to tematy tej fascynującej rozmowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemna siła klawikordu w nowej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 11:37
Jak należy postępować z tym instrumentem, by przekroczyć jego ograniczenia? O tym rozmawialiśmy w audycji "Bita godzina".
rozwiń zwiń