X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Forgotten Heritage". Artystyczna awangarda w Europie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 14:00

W audycji rozmawialismy m.in. o promującym sztukę współczesną projekcie, który jako lider realizuje polska fundacja Arton.

Audio
  • "Forgotten Heritage". Artystyczna awangarda w Europie (Magazyn europejski/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com

"Forgotten Heritage - European avant-garde art online" to projekt, który został dofinansowany z programu Kreatywna Europa. Celem inicjatywy jest opracowanie i udostępnienie europejskiego dziedzictwa, jakim jest sztuka współczesna i dokonania artystycznej awangardy w Europie, zwłaszcza Środkowej i Wschodniej, w drugiej połowie XX wieku.

Pozostałe tematy audycji:

- Teatr Dramatyczny w Warszawie otrzymał dofinansowanie ze środków UE na modernizację dwóch scen. Przekazane fundusze posłużą m.in do remontu sufitu małej sceny oraz poprawy akustyki dużej sceny i wymiany podłogi.

- Szkolne Kluby Europejskie - to forma współdziałania nauczycieli oraz uczniów w zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy o Europie, Unii Europejskiej i jej instytucjach. Pomysł powoływania klubów pochodzi z Portugalii. Obecnie działają one w Polsce, na Łotwie, w Niemczech, Francji, Portugalii, Austrii, Belgii, Czechach, Hiszpanii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, na Węgrzech i we Włoszech. Do założenia klubu potrzebny jest statut opracowany przez nauczyciela i uczniów. Te informacje należy przesłać do Komitetu Integracji Europejskiej. Monika Pilch rozmawiała w audycji z koordynatorkami projektu: Intą Dimzule z Łotwy i Mają Selan z Fundacji Schumanna.

- Relacje UE-USA - to najważniejszy w tym tygodniu temat w prasie europejskiej. Komentarze belgijskich gazet i portali internetowych prześledzili Beata Płomecka i Marek Lehnert.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Data emisji: 4.02.2017

Godzina emisji: 15.00

mz/jp

Zobacz więcej na temat: awangarda Katarzyna Nowak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Awangarda w muzyce - niszczycielska siła?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 19:19
O postawach awangardystów wobec muzyki przeszłości rozmawialiśmy z badaczką tego problemu - muzykolog dr Ewą Schreiber.
rozwiń zwiń