"Forgotten Heritage". Artystyczna awangarda w Europie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 14:00

W audycji rozmawialismy m.in. o promującym sztukę współczesną projekcie, który jako lider realizuje polska fundacja Arton.

Audio
  • "Forgotten Heritage". Artystyczna awangarda w Europie (Magazyn europejski/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com

"Forgotten Heritage - European avant-garde art online" to projekt, który został dofinansowany z programu Kreatywna Europa. Celem inicjatywy jest opracowanie i udostępnienie europejskiego dziedzictwa, jakim jest sztuka współczesna i dokonania artystycznej awangardy w Europie, zwłaszcza Środkowej i Wschodniej, w drugiej połowie XX wieku.

Pozostałe tematy audycji:

- Teatr Dramatyczny w Warszawie otrzymał dofinansowanie ze środków UE na modernizację dwóch scen. Przekazane fundusze posłużą m.in do remontu sufitu małej sceny oraz poprawy akustyki dużej sceny i wymiany podłogi.

- Szkolne Kluby Europejskie - to forma współdziałania nauczycieli oraz uczniów w zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy o Europie, Unii Europejskiej i jej instytucjach. Pomysł powoływania klubów pochodzi z Portugalii. Obecnie działają one w Polsce, na Łotwie, w Niemczech, Francji, Portugalii, Austrii, Belgii, Czechach, Hiszpanii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, na Węgrzech i we Włoszech. Do założenia klubu potrzebny jest statut opracowany przez nauczyciela i uczniów. Te informacje należy przesłać do Komitetu Integracji Europejskiej. Monika Pilch rozmawiała w audycji z koordynatorkami projektu: Intą Dimzule z Łotwy i Mają Selan z Fundacji Schumanna.

- Relacje UE-USA - to najważniejszy w tym tygodniu temat w prasie europejskiej. Komentarze belgijskich gazet i portali internetowych prześledzili Beata Płomecka i Marek Lehnert.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Data emisji: 4.02.2017

Godzina emisji: 15.00

mz/jp

Zobacz więcej na temat: awangarda Katarzyna Nowak
Czytaj także

Awangarda w muzyce - niszczycielska siła?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 19:19
O postawach awangardystów wobec muzyki przeszłości rozmawialiśmy z badaczką tego problemu - muzykolog dr Ewą Schreiber.
rozwiń zwiń