Polskie Radio
Section05
tradycja

Prof. Nalaskowski: niszczenie pomników to manifestowanie własnego barbarzyństwa

- Sądzę, że wielu z tych ludzi, czy ich zwolenników, nie ma pojęcia, kiedy żył Sobieski i co robił, albo co napisał Mickiewicz - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ocenił, że że wieszanie tęczowych flag na pomnikach to "niszczenie tego, co należy do starszych, którzy uznają tradycję".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel LGBT tradycja

Na balkonie, w oknie, na drzwiach – #mojaflaga!

– Zachęcamy wszystkich do oznaczania swoich balkonów, okien czy drzwi biało-czerwoną flagą, pokazania naszego symbolu, z którego jesteśmy dumni, pokazania jak wielu nas jest i jaką mamy siłę – namawia Jan Kowalski, dyrektor biura projektu "Niepodległa" w ramach akcji "#Mojaflaga - wywieś flagę!" Na czym ta akcja polega?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Pruchnicka społeczeństwo Dzień Flagi i Dzień Polonii barwy tradycja patriotyzm

Kierunek: Polska. „My wiedzieliśmy, że do Polski chcemy wrócić”

Trzeba zadbać aby dzieci były zakorzenione w polskiej rodzinie, tej najbliższej, ale też aby znały babcie, dziadków, ciocie, wujków, dalszych i bliższych kuzynów – wylicza Iwona Hyllus, mama trzech córek. Całą rodziną bo blisko 30-tu latach wrócili z Niemiec. „Rodzina to też historia, tradycja, zwyczaje, mnóstwo wspomnień z przeszłości i wspólnych planów na przyszłość” - podkreśla.
Zobacz więcej na temat:  emigracja rodzina ojczyzna POLSKA tradycja dzieci Małgorzata Frydrych