60 dzieł sztuki dostępnych dla osób z dysfunkcjami

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 16:00
W "Magazynie Europejskim" rozmawialiśmy o Open Art, innowacyjnej aplikacji stworzonej na smartfon i tablet. Ułatwia ona dostęp do dzieł sztuki osobom z dysfunkcjami słuchu i wzroku.
Audio
  • 60 dzieł sztuki dostępnych dla osób z dysfunkcjami (Magazyn europejski/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Akimov Igor

Ten system wdrożyły kilka lata temu 3 muzea - Narodowe w Warszawie i w Krakowie, a także MOCAK. Z każdej z instytucji wybrano po 20 dzieł. O szczegółach mówiła Anna Knapek z działu edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie.

***

W 32. czeskich miastach rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "One World". Jego głównym tematem są prawa człowieka. Twórcy dokumentów będą się ubiegać o nagrodę Vaclava Havla. - Pokażemy 121 filmów w 15. sekcjach tematycznych - opowiadał dyrektor artystyczny festiwalu Ondřej Moravec.

***

Ponad 10,5 miliona złotych dotacji ze środków unijnych otrzymało Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Elblągu. - Za tę kwotę dokończymy remont budynków, zmodernizujemy ekspozycje, a także stworzymy nowoczesne pomieszczenia z rzeczywistością wirtualną - zapowiadała dr Maria Kasprzycka, dyrektor placówki.

***

Zadłużenie Grecji - to najważniejszy w tym tygodniu temat w prasie europejskiej. Komentarze belgijskich i niemieckich gazet i portali internetowych śledzili Beata Płomecka i Wojciech Szymański.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Bartosz Panek

Data emisji: 25.02.2017

Godzina emisji: 15.00

bch/mc

Czytaj także

Muzea wreszcie dla wszystkich. Zero barier dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 03:54
W Polsce niewielka liczba muzeów jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt "Zero barier - muzea dla niepełnosprawnych" ma to zmienić. Jak?
rozwiń zwiń