Polskie Radio
Section05
niepełnosprawni

Antoni Rokicki z główną nagrodą za debiut w konkursie Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Wczoraj w krakowskim Teatrze Groteska rozdano Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Była to VII edycja konkursu organizowanego przez Dziennikarskie Koło Naukowe UP JPII, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Gościa Niedzielnego, SDP, RKN. Antoni Rokicki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymał główną nagrodę - Debiut publicystyczny roku za reportaż pt. "Rodzeństwo". W konkursie nagrodę w kategorii Reportaż po debiucie otrzymała też Beata Kwiatkowska z Czwórki.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawność niepełnosprawni Kaszuby Caritas Caritas Polska Antoni Rokicki

Farma Dobrej Woli – nowatorski ośrodek dla osób z niepełnosprawnościami

Celem Stowarzyszenia Dobrej Woli jest pomoc dzieciom z niepełnosprawnościami, o których przyszłość dbają ich rodzice. Uczą ich, jak żyć w społeczeństwie. O Stowarzyszeniu Dobrej Woli mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja Jacek Zalewski (prezes stowarzyszenia), Piotr Kandyba (członek stowarzyszenia) i Krystian Cyganek (student, koordynator z ramienia Politechniki Warszawskiej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepełnosprawni niepełnosprawność

Dom Kulejących Aniołów w Pszczynie dla niepełnosprawnych dzieci

"Dom Kulejących Aniołów" zbudowała z pomocą ludzi dobrej woli i członków pszczyńskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Osób Niesprawnych Intelektualnie Krystyna Fuławka. Jest to niewątpliwy, uwieńczony wielką społeczną pracą sukces 2017 roku dla tego środowiska. O inicjatywie mówiła w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja Krystyna Fuławka z Domu Kulejących Aniołów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepełnosprawni niepełnosprawność dzieci