X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
niepełnosprawni

Wiceminister rodziny: PiS prowadzi włączającą politykę

- Jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne, mnóstwo rzeczy jest do zrobienia. Natomiast gdyby poprzednicy zrobili więcej, byłoby tego mniej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Odniósł się w ten sposób do zarzutów szefa PSL, że rząd PiS za mało dba o osoby niepełnosprawne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo niepełnosprawni Ministerstwo Rodziny program 500+

Wsparcie niepełnosprawnych. Programy ruszą w tym półroczu?

- Chcemy, żeby nowe programy społeczne dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych zaczęły funkcjonować w tym półroczu - powiedział wiceminister resortu rodziny Krzysztof Michałkiewicz. Rozwiązania dotyczą m.in. dostosowania mieszkań do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, tworzenia dodatkowych, przeznaczonych dla nich usług czy zapewnienia opiekunom tzw. opieki wytchnieniowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny społeczeństwo niepełnosprawni PiS

Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych w Polsce

Program Opieka 75+ oraz program finansowany z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Samorządy mogą korzystać z dwóch źródeł wsparcia pieniężnego usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych. Do tego tematu, a także do kwestii jakości świadczonej opieki, w Polskim Radiu 24 odniósł się dr Rafał Bakalarczyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepełnosprawni niepełnosprawność