REKLAMA

Czysta i tajemnicza: muzyka roku 2013

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2014 09:16
Znakomicie śpiewają, zarówno na płytach, jak i na żywo. Często pozostają w ukryciu nie ujawniając swych twarzy przed fanami. O najważniejszych artystach z kręgu muzyki pop w roku 2013 opowiadał w Dwójce Bartek Chaciński.
Audio
  • Bartek Chaciński o najważniejszych muzycznych wydarzeniach roku 2013 (Pop-południe/Dwójka)
  • Paweł Schreiber o najlepszych grach komputerowych roku 2013 (Pop-południe/Dwójka)
  • Magdalena Łazarkiewicz o najlepszych serialach roku 2013 (Pop-południe/Dwójka)
  • Michał Chudoliński o najlepszych komiksach roku 2013 (Pop-południe/Dwójka)

Wśród najciekawszych płyt minionych 12 miesięcy Bartek Chaciński wymienił album polskiej grupy Bokka, o której wciąż nie wiadomo kto za nią stoi. - To polska odpowiedź na skandynawski pop. Elementy tej muzyki pojawiały się na płytach Kari Amirian. Tutaj są obecne w dwójnasób - podkreślał recenzent.

Innym ważnym muzycznym objawieniem roku 2013 w Polsce był Dawid Podsiadło, który zaskarbił sobie serca wielu nadwiślańskich fanów popową propozycją z ambicjami.

- To pozytywny sygnał, że osoba z telewizji, z talent show potrafi nagrać zestaw dość zgrabnych piosenek.

Wśród zagranicznych wykonawców dziennikarz wyróżnił ostatnią płytę zespołu Daft Punk i Jamesa Blake'a. Więcej w nagraniu audycji.

***

W naszym popkulturowym podsumowaniu udział wzięli Magdalena Łazarkiewicz (seriale), Michał Chudoliński (komiksy), Paweł Schreiber (gry komputerowe), Bartek Chaciński (muzyka popularna).

Audycję przygotowała Marta Strzelecka.

Czytaj także

To nie firma spożywcza wymyśliła Świętego Mikołaja!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 15:00
- Można oczywiście krytykować komercjalizację Świąt w Stanach Zjednoczonych. Ale to w pewnym sensie powrót do ich pogańskich korzeni - uważna profesor Zbigniew Lewicki. W "Pop-południu" mówiliśmy o przemianach Bożego Narodzenia w amerykańskiej kulturze popularnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kontrkultura lat 60. - rewolucja codzienności

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 11:00
- Zmiany w modzie, a także w prozaicznym wymiarze technologicznym, doprowadziły do zmian obyczajowych - mówił w Dwójce Jerzy Jarniewicz, poeta, krytyk literacki i tłumacz, jeden z redaktorów nowej serii wydawniczej "Twarze kontrkultury"
rozwiń zwiń