X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mad Men" - serial, który wywołał rewolucję?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 18:00
W "Pop-południu" rozmawialiśmy o zakończonym właśnie serialu "Mad Men" oraz polskim studiu animacji Human Ark, jednym z 25 najciekawszych na świecie.
Audio
  • "Mad Men" - serial, który wywołał rewolucję? (Pop-południe/Dwójka)
  • Warszawskie Human Ark wśród 25 najciekawszych studiów animacji wg "Animation Magazine" (Pop-południe/Dwójka)
Aktor Jon Hamm w serialu Mad Men
Aktor Jon Hamm w serialu "Mad Men"Foto: mat. promocyjne

Stworzony przez Matthew Weinera serial "Mad Men" dobiegł końca. Emitowana od 2007 roku produkcja opowiadała o agencji reklamowej w latach 60. w Nowym Jorku. Wielokrotnie nagradzany (4 Złote Globy i 15 Emmy Awards), cieszył się też ogromną popularnością wśród widowni. Patrząc na niego już jak na skończone dzieło, chcielibyśmy zapytać, czy stanowił on tylko błyskotliwą przypowieść o kryzysie finansowym, czy też przyczynił się do estetycznej rewolucji. O serialu opowiadał dr hab. Tomasz Basiuk z Ośrodka Studiów Amerykańskich.

"Animation Magazine", jeden z bardziej prestiżowych periodyków poświęconych światowej animacji, z okazji wydania 250. numeru opublikował listę 25 studiów animacji, których pracy warto się przyglądać. Wśród nich znalazło się warszawskie studio Human Ark, które pracuje teraz m.in. nad pełnometrażową animacją "Podróż Smokiem Diplodokiem" według komiksu Tadeusza Baranowskiego. O możliwościach, jakie daje animacja, przyczynach tego, że nadal kojarzona jest głównie z bajkami dla dzieci, a także o działalności studia rozmawialiśmy z Wojtkiem Wawszczykiem, dyrektorem artystycznym Human Ark i reżysera filmów animowanych.

***

Tytuł audycji: Pop-południe

Prowadzenie: Marta Strzelecka

Data emisji: 19.04.2015

Godzina emisji: 16.00

mp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak