Polskie Radio
Section05
telewizja

Propaganda Kremla się kruszy? Rosjanie mogą być w szoku po słowach eksperta w TV [WIDEO]

Rosyjska propaganda od początku wojny wmawia swoim obywatelom, że "operacja specjalna" na Ukrainie przebiega zgodnie z planem, a armia rosyjska odnosi sukcesy. Tymczasem jeden z ekspertów publicznej stacji Rossija 1 pozwolił sobie na chwilę szczerości. Nie spodobało się to prowadzącej program.
Zobacz więcej na temat:  telewizja propaganda Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni ŚWIAT

Sprzęt RTV pamiętający czasy PRL. Sentyment i... dobry biznes

- Dzisiaj, żeby kupić jakikolwiek sprzęt RTV, idzie się po prostu do sklepu albo klika się w internecie. Natomiast wtedy było tak, że tego przecież w sklepach nie było i zdobycie każdego takiego sprzętu to była przygoda. Niektórzy potrafili jechać np. z Warszawy do Katowic, żeby w sklepie górniczym kupić kolumny - mówił w "Czterech porach roku" Krzysztof Sagan, założyciel serwisu RadioPolska.pl, pasjonat radia i kolekcjoner starego sprzętu grającego.
Zobacz więcej na temat:  technika historia PRL Roman Czejarek telewizja historia radiofonii sprzęt dla audiofila rtv

Rosyjska propaganda posuwa się do absurdów. Teraz zaprzecza istnieniu języka ukraińskiego

W programie wyemitowanym na kanale Rossija 1 rosyjski politolog usiłował przekonywać, że nie istnieje język ukraiński, a wszyscy mieszkańcy napadniętego kraju faktycznie posługują się językiem rosyjskim. - Mówi się o jakiejś Ukrainie, ukraińskim narodzie, ukraińskiej niepodległości, a gdzie jest język ukraiński? - pytał ekspert w propagandowej stacji. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja wojna 2022 Ukraina propaganda Kreml Moskwa telewizja media

Sprawdź swój odbiornik telewizyjny. W części kraju od poniedziałku zmiana standardu nadawania sygnału TV

W pięciu regionach kraju od poniedziałku nastąpi zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. "Telewidzów czeka lepsza jakość obrazu i dźwięku, ale do odbioru sygnału trzeba mieć odpowiednio przystosowany odbiornik telewizyjny" - informuje Związek Cyfrowa Polska i przypomina o możliwości skorzystania z 250 zł rządowej dopłaty do zakupu nowego telewizora.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja telewizja telewizor