Nowa Tradycja. Antologia polskiego folku

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 16:51
Ta płyta to nie tylko kronika laureatów Konkursu Folkowego, który odbywa się podczas festiwalu Nowa Tradycja. To wybór najlepszych nagrań konkursowych zespołów, które zmieniły oblicze polskiego folku.
Nowa Tradycja. Antologia polskiego folku
Foto: mat. prasowe

Kompilacja zaskakująca różnorodnością stylistyk, konwencji, gatunków i  podejścia do źródeł inspiracji. Muzyka klezmerska, oberkowe rytmy nizinnej Polski, dźwięki charakterystyczne dla Suwalszczyzny, pieśni Romów, Kaszubów czy wreszcie melodie Podhala i Beskidu Śląskiego. Te wszystkie źródła inspiracji znajdziemy na tym wyjątkowym albumie wydanym z okazji piętnastej edycji festiwalu NOWA TRADYCJA. Wśród wykonawców najlepsi z najlepszych, zespoły znane na scenach całego świata: Kwadrofonik, The Cracow Klezmer Band (obecnie Bester Quartet), Čači Vorba, a także młodzi utalentowani laureaci konkursu ostatnich lat: zjawiskowa Agata Siemaszko, Adam Strug oraz Wołosi i Lasoniowie.  To osobisty wybór dziennikarzy muzycznych Programu 2 Polskiego Radia: Anny Szewczuk-Czech i Kuby Borysiaka, dokonany spośród kilkudziesięciu laureatów konkursu z lat 1998-2011.
Zapraszamy do zakupu tego wyjątkowego albumu.

Zobacz więcej na temat: POLSKA Kuba Borysiak Czechy

Czytaj także

Dziewiętnaście lat "Nowej Tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 13:00
Najważniejszy w Polsce festiwal folkowy rusza, jak zwykle, w maju. Jego historia to opowieść o fascynujących ludziach i muzyce, która - osadzona w tradycji - pełna jest energii i radości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XV Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 15:24
Transmisje codziennie od 17 do 20 maja. Koncerty do obejrzenia również na stronie internetowej Programu II Polskiego Radia!
rozwiń zwiń