Fenomen młodego jazzu w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 13:07
Program 2 Polskiego Radia oraz Fundacja Jazzarium zapraszają na koncert Pawła Kaczmarczyka i jego zespołu Audiofeeling Trio.
Zespół Audiofeeling Trio
Zespół Audiofeeling TrioFoto: materiały prasowe

Paweł Kaczmarczyk - ur. 8. lutego 1984 roku w Krakowie polski pianista, aranżer i kompozytor - to jedno z najważniejszych nazwisk w polskim jazzie, wielokrotnie przywoływane przez międzynarodowe media, autor licznych albumów wydanych dla prestiżowych europejskich wytwórni; wyrazista osobowość muzyczna, która nieustannie poszukuje nowych kontekstów dla muzyki, będąc autorem niecodziennych przedsięwzięć artystycznych i nowatorskich inicjatyw.

Był wielokrotnie nagradzany na festiwalach muzyki jazzowej. W 2009 r. został "Pianistą Roku 2009" w plebiscycie czytelników pisma "Jazz Forum", a w latach 2008 i 2010 nominowany był do nagrody Fryderyk.

Trzeci album artysty "Complexity in Simplicity" wydany dla prestiżowej wytwórni ACT Music otworzył pianiście drzwi do międzynarodowej kariery. Paweł Kaczmarczyk występował i współpracował z artystami światowego formatu, koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA, Indiach, Afryce, Azji i Półwyspie Arabskim.

W tym roku wydał album "Something Personal" który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem zarówno fanów, jak i mediów. Płyta jest wypadkową doświadczeń odzwierciedlających wrażliwość i dojrzałość artysty, osobisty zapis dźwięków, tworzący współczesną muzykę improwizowaną na najwyższym poziomie.

Audiofeeling Trio (w składzie Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Maciej Adamczak - kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja) wystąpi w czwartek 28 stycznia o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Bilety do nabycia w sklepie internetowym Polskiego Radia oraz bezpośrednio przed koncertem w kasie Studia Koncertowego.

***

mat. prasowe/mc/jp