X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy "Indyk" Mrożka!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2009 15:06
Znana z wielu wystawień scenicznych sztuka Sławomira Mrożka Indyk, należy już do klasyki dramaturgii współczesnej. Ta melofarsa w dwóch aktach rozgrywa się, jak czytamy w didaskaliach, "w romantyzmie, na obszarze księstwa".
Sławomir Mrożek
Sławomir MrożekFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

15 listopada 2009, godz. 21:45


W jednej karczmie spotykają się: Poeta - niszczyciel dzieł klasyków literatury, Książę owładnięty ideą stworzenia urzędu Pary Kochanków Państwowych, Kapitan będący uosobieniem zdegradowanego mitu wojskowości i Laura, która ucieka od Księcia z niejakim Rudolfem. Są tu także bezradny Pustelnik, śpiący Śpiący i Chłopi, w których bezsensownych rozmowach szczególnie widać główną myśl utworu: tu nikomu nic się nie chce. Nawet podczas próby podjęcia jakiegoś działania, wszyscy czują bezsens i zniechęcenie. Stan totalnej impotencji doprowadzony w sztuce do absurdu, budzi śmiech i grozę.

Mrożek rozprawia się tu z balastem załganych tradycji narodowych i polskich przywar. Tę powstałą w 1960 roku sztukę można traktować także jako komentarz do ówczesnego okresu w dziejach Polski - tzw. małej stabilizacji. Ale, jak to u Mrożka - humor, dowcip i ironia a także refleksja na temat kondycji ludzkiego istnienia, decydują o ponadczasowości tego utworu. Nieprzypadkowo też wiele kwestii z Indyka trafiło do słownika  powiedzonek współczesnych Polaków.

Może by zasiać co... Jiii tam... Może by zaorać co... Eee...

Adaptacja i reżyseria Julii Wernio.

Obsada: Julia Kijowska (Laura), Miłogost Reczek (Rudolf), Piotr Machalica (poeta), Marcin Troński (kapitan), Lech Łotocki (książę), Stanisław Brudny (Pustelnik).


Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: POLSKA Sławomir Mrożek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwójkowy Indyk

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2009 07:45
W niedzielę, o godzinie 21.45, w cyklu „Dramat w Teatrze Wyobraźni” Program 2 zaprasza na premierę sztuki Sławomira Mrożka pt. „Indyk”, w adaptacji i reżyserii Julii Wernio.
rozwiń zwiń