Kultura

Dwójkowy Indyk

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2009 07:45
W niedzielę, o godzinie 21.45, w cyklu „Dramat w Teatrze Wyobraźni” Program 2 zaprasza na premierę sztuki Sławomira Mrożka pt. „Indyk”, w adaptacji i reżyserii Julii Wernio.

Indyk” to klasyczna pozycja polskiej dramaturgii współczesnej. Sławomir Mrożek, po pierwszych sukcesach scenicznych nazywany „wielkim mistrzem małych form”, w „Indyku” (napisanym w 1960 roku) w pełni objawił charakterystyczne cechy swojego pisarstwa. Jego „melofarsę w dwóch aktach” porównywano nawet z „Weselem” Wyspiańskiego. Mrożek bezlitośnie rozprawił się w niej z balastem tradycji narodowych i polskich przywar, ale także z problemami i obsesjami współczesnego świata.

W obsadzie: Julia Kijowska, Miłogost Reczek, Piotr Machalica, Marcin Troński, Lech Łotocki i Stanisław Brudny. Opracowanie muzyczne Tomasza Obertyna, realizacja akustyczna Tomasza Perkowskiego.

Film z nagrania: Nowy "Indyk" Mrożka!

Zobacz więcej na temat: TEATR
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"Splendory" wręczone!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2008 02:03
Wielkim Splendorem została uhonorowana Dorota Landowska, natomiast nagroda Splendor Splendorów trafił w ręce Ignacego Gogolewskiego. Honorowego Splendora w tym roku nie przyznano.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Splendory rozdano

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2007 11:44
Poznaliśmy laureatów dorocznych nagród, przyznawanych przez zespół Teatru Polskiego Radia. "Wielkim Splendorem" został uhonorowany Wojciech Wysocki, "Wielkim Splendorem Honorowym" – Kazimierz Orłoś, natomiast przyznany po raz drugi "Splendor Splendorów" przypadł Mirosławie Dubrawskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Laureaci IX Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2009"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2009 13:10
Werdykt jury IX Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2009" okazał się bardzo miły dla Trójki. Dwa zgłoszone przez nasz program słuchowiska otrzymały po kilka nagród, a dodatkowo Trójka została uhonorowana Nagrodę zespołową dla producenta słuchowisk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr Polskiego Radia przyznał Wielkiego Splendora

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2009 15:31
„Wielki Splendor” otrzymał Krzysztof Kolberger, natomiast precedensowy „Splendor Splendorów” został przyznany Stanisławowi Brudnemu.
rozwiń zwiń