X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatralna, pierwszomajowa loża Andrzeja Matula

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2009 11:49
Audycja o jednym z wybitnych reżyserów filmowych i teatralnych - Aleksandrze Bardinim.Póżnym wieczorem słuchowisko pod tytułem "Dotknięcie skrzydeł " na podstawie książki Mariana Grześczaka. Zapraszamy.
Audio

1 maja 2009, godz. 20:00

W audycji przypomniny Aleksandra Bardiniego - postać bardzo ważną dla polskiego teatru. W latach 1932-1939 studiował aktorstwo i reżyserię w Państwowym Instytucie Teatralnym w Warszawie. Jego nauczycielami byli Leon Schiller i Aleksander Zelwerowicz. Swoją działalność artystyczną zwiazał, przede wszystkim, z Warszawą. Przed wojną występował w warszawskim Teatrze Polskim. Po wojnie współpracował z Teatrem Wielkim, Teatrem Polskim, Teatrem Wspólczesnym, był dyrektorem Teatru Ateneum, wykładał w PWST. W latach 70. prowadził popularne programy telewizyjne dla estradowców-amatorów w bloku programowym Studio 2. Wśród spektakli, które reżyserował, na uwagę zasługują "Balladyna", "Henryk IV", "Sen nocy letniej", "Tango", "Stara kobieta wysiaduje" oraz spektakle telewizyjne – "Profesja pani Warren", "Trzy siostry". Zrealizował też dzieła operowe m.in. "Borysa Godunowa", "Otella", "Halkę", "Straszny" dwór". W 1994 obchodził jubileusz 60-lecia pracy artystycznej i zarazem 80. urodzin. Zmarł 30 lipca 1995 w Warszawie. Gośćmi Andrzeja Matula będą: Barbara Osterloff i Konrad Szczebiot. W audycji posłuchamy Aleksandra Bardiniego z nagrań archiwalnych Polskiego Radia.

Tego samego dnia zapraszamy na słuchowisko:

Marian Grześczak Dotknięcie skrzydeł w reż. Wojciecha Maciejewskiego zrealizowane w 1976 roku z udziałem: Jana Kobuszewskiego i Barbary Krafftówny oraz Andrzeja Antkowiaka, Olgi Bielskiej i innych. Jest to opowiedziana w groteskowy sposób historia małżeństwa Miśki i Ignaca, których pasją stało się odgrywanie przeróżnych ról, przeistaczanie się w znanych ludzi, ptaki, zwierzęta.

Słuchowisko poprzedzi rozmowa z autorem, który w marcu obchodził 75 urodziny.

Zapraszamy o godz. 22:15.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak