X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PREMIERA TEATRALNA! "Proces" Kafki w najnowszym przekładzie

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2009 19:39
W cyklu Powieść w Teatrze Wyobraźni premiera słuchowiska wg. znakomitego opowiadania Franza Kafki pt.: Proces w najnowszym polskim przekładzie Jakuba Ekiera i w adaptacji radiowej Witolda Malesy. Reżyseria Jana Warenyci, w roli Józefa K. - Grzegorz Kwiecień.
Audio

5 grudnia 2009, godz.18:00

Franz Kafka (1883-1924) to jeden z najbardziej fascynujących pisarzy XX wieku. Za jego życia ukazała się zaledwie część opowiadań i fragmenty niedokończonej powieści Ameryka. Po śmierci autora jego przyjaciel Max Brod, wbrew woli zmarłego, opublikował kolejno Proces, Zamek i Amerykę oraz inne utwory. „W którąkolwiek spojrzeć stronę ,mrok”- tak streszcza zagadkowość „Procesu”  jeden z biografów Kafki. Od prawie stu lat filozofowie, teologowie, pisarze i psychologowie na różne sposoby odczytuja to zarzucone w rękopisie arcydzieło- a jednak paradoks procesu i kary bez oskarżenia wciąż na nowo wymyką się interpretacjom. Kiedy w roku 1936 Józefina Szelińska sporządziła polski przekład „Procesu”, a Bruno Schulz przejrzał go i firmował, nie istniało jeszcze wydanie źródłowe dzieł Kafki. Na tej edycji opiera się najnowszy polski przekład Jakuba Ekiera, zawiera on rozdziały jedynie zaczęte. Uwzględnia zarysowaną w posłowiu wieloznaczną symbolikę powieści oraz przybliża się do szczególnego  stylu Kafkowskiej prozy, w której pod maską beznamiętnej relacji  kryje się często ironia, a czasami groteskowy wprost humor.
Zobacz więcej na temat: Bruno Schulz słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwójka na weekend

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2009 11:50
W najbliższy weekend Program 2 Polskiego Radia zaprasza na premierę słuchowiska według znakomitego opowiadania Franza Kafki pt. „Proces” oraz na spotkanie z Wacławem Tkaczukiem – tegorocznym laureatem Nagrody im. Witolda Hulewicza.
rozwiń zwiń