Polskie Radio
Section05
Bruno Schulz

Słuchowisko "Genialna epoka". Opowiadania Brunona Schulza na "Scenie Teatralnej Trójki" [POSŁUCHAJ]

Na deskach "Sceny Teatralnej Trójki" przedstawiliśmy słuchowisko "Genialna epoka". Sztuka autorstwa Waldemara Modestowicza stanowi adaptację kilku opowiadań Brunona Schulza. To podróż na wschód śladem takich dzieł, jak m.in.: "Sklepy cynamonowe", "Sanatorium pod Klepsydrą" czy "Manekiny". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Waldemar Modestowicz Wojciech Pszoniak Ignacy Gogolewski Bruno Schulz słuchowisko

Inauguracja Roku Brunona Schulza w Drohobyczu na Ukrainie

Jednym z czterech patronów 2022 roku uhonorowanych przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej jest Bruno Schulz, polski pisarz i malarz żydowskiego pochodzenia, jeden z najoryginalniejszych twórców polskiej kultury XX wieku. W tym roku przypada 130. rocznica jego urodzin i zarazem 80. rocznica tragicznej śmierci. Całe swoje życie związał z Drohobyczem, miasteczkiem położonym nieopodal Lwowa.
Zobacz więcej na temat:  Drohobycz Ukraina Bruno Schulz Polacy za granicą literatura KULTURA

Jeden z najoryginalniejszych. Bruno Schulz patronem roku 2022

Rok 2022 jest rokiem Brunona Schulza – grafika i pisarza. W "Klubie Trójki" porozmawiamy o tym niesamowitym artyście i jego życiorysie. Gośćmi Arkadiusza Gołębiewskiego będą Grzegorz Józefczuk, prezes fundacji Brunona Schulza w Lublinie i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, oraz malarz i współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza Bartłomiej Michałowski.
Zobacz więcej na temat:  Bruno Schulz literatura SZTUKA Klub Trójki Arkadiusz Gołębiewski