10 tańczących facetów

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 12:00
Dwójka poleca kolejną książkę w serii Biblioteki Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. To historia najsłynniejszych tancerzy w dziejach baletu spisana przez wybitnego znawcę tematu, dziennikarza "Rzeczpospolitej" Jacka Marczyńskiego.
Fragment okładki książki
Fragment okładki książkiFoto: materiały promocyjne

A oto, co pisze o swojej pracy sam autor:

Ta książka powstała z fascynacji jej bohaterami, dzięki wielu rozmowom z nimi, z ich współpracownikami lub tymi, którzy po prostu ich znali. Niektórzy jak Boris Ejfman opowiadają barwnie i chętnie, inni jak Mats Ek wolą skrywać się za swoją sztuką. Wówczas próba sportretowania staje się tym bardziej kusząca. A dlaczego jest to książka wyłącznie o mężczyznach? Bo kobiety w tańcu są bardziej ulotne, nieuchwytne, ale przez to również bardziej pociągające. Mam więc nadzieję, że kiedyś uda mi się ich sztukę opisać słowami.

mm

Zobacz więcej na temat: balet KSIĄŻKA TEATR
Czytaj także

Kontrowersyjna sztuka o genialnym tancerzu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 07:49
- Opowiedzieć, o czym jest to przedstawienie, to tak, jakby odpowiedzieć na pytanie, o czym są "Słoneczniki” Van Gogha – mówił w Dwójce o przedstawieniu "Niżyński. Zapiski z otchłani” krytyk teatralny Paweł Głowacki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Romeo i Julia” według Pastora: dramat pozbawiony ckliwości

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 18:00
- Wydaje mi się, że cały ciężar tego spektaklu przesunął się na temat społeczny, nawet polityczny i gdzieś zaginęła ta obezwładniająca siła miłości – oceniała balet "Romeo i Julia" w choreografii Krzysztofa Pastora, którego premiera odbyła się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Katarzyna Gardzina.
rozwiń zwiń