X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwsza odsłona Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 17:13
W dniach 18-27 września w Gorlicach i Szymbarku odbędzie się szereg wydarzeń poświęconych osobie i twórczości patrona, jak również literaturze współczesnej i tworzącym ją autorom.
Fragment plakatu promującego I Festiwal im. Zygmunta Haupta
Fragment plakatu promującego I Festiwal im. Zygmunta HauptaFoto: materiały prasowe

Organizatorzy festiwalu skupiają uwagę na życiorysie i dorobku literackim Zygmunta Haupta, wyjątkowego i niesłusznie zapomnianego polskiego pisarza. Wśród zaproszonych gości znajdą się znawcy i pasjonaci pisarstwa Haupta: prof. Aleksander Madyda, dr hab. Andrzej Niewiadomski, dr Zofia Król i dr Paweł Panas. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Arthur Haupt, syn pisarza.

W programie także wernisaż wystawy rysunków Zygmunta Haupta, projekcja filmu "Errata do biografii" oraz monodram "Niezapamiętane" w wykonaniu Sławomira Grzymkowskiego. Wybrzmią także fragmenty opowiadań Haupta, czytane przez Tomasza Schimscheinera.

Do Gorlic i Szymbarku zaproszono także uznanych współczesnych pisarzy i poetów, których twórczość pod różnymi względami nawiązuje do pisarstwa, ale też światopoglądu Zygmunta Haupta. Czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z Jurijem Andruchowyczem, Justyną Bargielską, Waldemarem Bawołkiem, Barbarą Klicką, Angeliką Kuźniak, Arturem Danielem Liskowackim, Weroniką Murek, Andrzejem Niewiadomskim, Wojciechem Nowickim, Michałem Olszewskim, Lidią Ostałowską, Tarasem Prochaśko, Robertem Puckiem, Pawłem Smoleńskim, Andrzejem Stasiukiem, Małgorzatą Szejnert, Arturem Szlosarkiem, Ziemowitem Szczerkiem, Krzysztofem Środą, Krzysztofem Vargą, Agnieszką Wolny-Hamkało i Bohdanem Zadurą.

Dopełnienie bogatego literackiego programu stanowić będą niezwykle ciekawe wydarzenia muzyczne. Na scenie wystąpią Jurij Andruchowycz i Karbido, Laboratorium pieśni oraz Misha Alperin Solo. Na koncerty, podobnie jak na wszystkie festiwalowe wydarzenia, wstęp wolny.

mat. prasowe/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co słychać w literaturze?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 11:31
Rozmowy o nowościach wydawniczych.
rozwiń zwiń