X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zanurzając się w świat Oskara Kolberga

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 16:00
- Z melodiami ludowymi jest tak, że jak się z nimi fajnie pogada, to można z nich wyciągnąć coś więcej - mówiła w Dwójce Marta Sołek z duetu InFidelis.
Audio
  • Helena Matuszewska, Marta Sołek i Kamila Grzybowska-Sosnowska o "Projekcie.Kolberg" (Źródłogranie/Dwójka)
Kadr z filmu Kolekcjoner
Kadr z filmu "Kolekcjoner"Foto: mat. promocyjne

"Projekt.Kolberg" to połączenie muzyki, plastyki i filmu. Składa się z dwóch płyt. "Etnogramy" to współczesne interpretacje muzyki ludowej ze zbiorów etnograficznych Oskara Kolberga, wykonywane na staropolskich instrumentach przez duet InFidelis. Etiuda animowana "Kolekcjoner" to prezentacja postaci etnografa, zrealizowana przez Kamilę Grzybowską-Sosnowską oraz Mirosława Sosnowskiego.

- Kolberg był dla nas punktem wyjścia, ale na płycie znajdują się także melodie, które gdzieś zasłyszałyśmy - opowiadały w Dwójce Helena Matuszewska i Marta Sołek z InFidelis. W audycji "Źródłogranie" opowiedziały o tym, jak powstawał album. - Chcieliśmy, by to, co robimy było przede wszystkim prawdziwe - zaznaczyła z kolei Grzybowska-Sosnowska, która wyjaśniła w Dwójce, dlaczego "Kolekcjoner" to film lalkowy.

Oskar Kolberg, a właściwie Henryk Oskar Kolberg (1814-1890) był etnografem, folklorystą i kompozytorem. Jako pierwszy badacz zebrał i usystematyzował kulturę ludową, dzieląc ją według regionów.

***

Prowadzi: Kuba Borysiak

Goście: Helena Matuszewska (InFidelis), Marta Sołek (InFidelis), Kamila Grzybowska-Sosnowska (reżyserka)

Data emisji: 21.09.2015

Godzina emisji: 12.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródłogranie".

kk/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oskar Kolberg – kronikarz polskiego folkloru

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 06:03
Poznaj sylwetkę człowieka, który całe życie poświęcił badaniom polskiego folkloru. Rodzimą kulturę ludową zawarł w monumentalnym dziele "Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce".
rozwiń zwiń