Stephen Sondheim. Pożegnanie mistrza, cz. 2.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 13:24
W drugiej części audycji poświęconej zmarłemu 26 listopada 2021 roku Stephenowi Sondheimowi przypomnieliśmy kilka jego największych kompozycji, nie zabrakło też wspomnień.
Neon nad teatrem imienia bohatera audycji - Stephena Sondheima
Neon nad teatrem imienia bohatera audycji - Stephena Sondheima Foto: Marcin Zawada

Urodzony w 1930 roku Stephen Sondheim był twórcą niezwykle szanowanym w świecie musicalowym, zdobył Oscara, osiem nagród Tony, osiem nagród Grammy, nagrodę Pulitzera (za musical "Niedziela w parku z George'em"), Prezydencki Medal Wolności i brytyjską nagrodę Laurence'a Oliviera - by wymienić tylko te najważniejsze.

Stephen Sondheim odebrał Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za piosenkę "Sooner or Later", którą w filmie "Dick Tracy" wykonywała piosenkarka Madonna. W programie usłyszymy także najczęściej wykonywany utwór Sondheima "Send In The Clowns" w doskonałej interpretacji Judi Dench.

W audycji wspominali go aktorzy i wykładowcy uczelni artystycznych: Kamil Dominiak (Akademia Teatralna w Warszawie) i Marcin Wortmann (Akademia Muzyczna w Warszawie). Gościliśmy również aktorkę Teatru Narodowego Ewę Konstancję Bułhak, która pracuje także w warszawskiej Akademii Teatralnej.

Marcin Wortmann wykonał również kilka utworów, które znalazły się w programie jego koncertu poświęconego Stephenowi Sondheimowi.

W pierwszej części audycji zmarłego 26 listopada 2021 roku legendarnego twórcę musicali wspominali: Katarzyna Kurdej-Mania - aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, dziennikarz muzyczny, znawca i tłumacz (w tym dwóch musicali Sondheima) Daniel Wyszogrodzki oraz aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie Kamil Franczak.

Posłuchaj
58:32 2022_01_02 11_30_22_Ten_caly_musical.mp3 Stephen Sondheim. Pożegnanie mistrza - cz. 2. (Ten cały musical/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Ten cały musical 

Prowadził: Marcin Zawada

Data emisji: 2.01.2022

Godzina emisji: 11.30

 

Czytaj także

Grzegorz Ciechowski i "Przyjaciele" - musicalowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 11:29
W trakcie wakacyjnej przerwy wspominaliśmy ostatnie premiery teatralne oraz wysłuchamy nowości płytowych, które wydane zostały przez polskie teatry muzyczne. Czas na musical "Virtuoso", "Przybysz" i "Fauna - musical nieletni".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nagrody Tony dla musicali

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 19:27
W audycji z cyklu "Ten Cały Musical" przenieśliśmy się do teatru Winter Garden na Broadwayu, gdzie pod koniec września odbyła się gala rozdania musicalowych oscarów, czyli Nagród Tony.
rozwiń zwiń