X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bez Królowej Luizy nie byłoby Zabrza

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 11:32
W audycji opowiadaliśmy o Sztolni "Królowa Luiza" w Zabrzu, która otrzymała właśnie prestiżową Nagrodę Dziedzictwa Europejskiego - Europa Nostra 2019.
Audio
  • Reportaż o Sztolni "Królowa Luiza" w Zabrzu (Mikrokosmosy/Dwójka)
Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu
Sztolnia "Królowa Luiza" w ZabrzuFoto: PR

Obiekt ten zdobył Grand Prix Nagrody Dziedzictwa Europejskiego w kategorii "Konserwacja".

Sztolnia jest wybitnym dziełem inżynierskim i żywym pomnikiem kultury, niemającym precedensu w Europie. Bez Sztolni "Królowa Luiza" nie byłoby także dzisiejszego Zabrza, bo wraz z Kopalnią "Królowa Luiza" i Główną Kluczową Sztolnią Dziedziczną zmieniało się również i miasto, które z niewielkiej wioski przekształciło się w prężny ośrodek przemysłowy.


Zdj. il. Fot. PR Zdj. il. Fot. PR

Zdj. il. Fot. PR Zdj. il. Fot. PR

O wartości kulturowej Sztolni i Zabrza oraz znaczeniu dla polskiego górnictwa węglowego opowiadaliśmy w audycji: wybraliśmy się m.in. w podróż górniczą łodzią, którą spławiano węgiel, zajrzeliśmy na wystawę poświęconą historii Sztolni "Królowa Luiza", a także szukaliśmy zapomnianych zabytków, w mieście określanym jeszcze do niedawna przez historyków mianem "miasta bez zabytków".

Gośćmi byli przewodnicy po Sztolni "Królowa Luiza" - Roman Chytry, Bogdan Froń i Monika Nawrat - a także historyk, pasjonat Zabrza i obrońca tamtejszych zabytków Dariusz Walerjański.

***

Tytuł audycji: Mikrokosmosy

Przygotował: Adrian Bąk

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 21.30 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak