Nie tylko Balcerowicz. Jak obcokrajowcy doradzają Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 18:00
Twórca polskiej transformacji gospodarczej został przedstawicielem prezydenta Petra Poroszenki w ukraińskim rządzie. To nie jedyny cudzoziemiec, który będzie pomagał w reformowaniu Ukrainy.
Audio
  • Nie tylko Balcerowicz. Jak obcokrajowcy doradzają Ukrainie (Puls świata/Dwójka)
Narada z nowymi doradcami ds. reform
Narada z nowymi doradcami ds. reformFoto: president.gov.ua

Nominacja Leszka Balcerowicza na stanowisko doradcy prezydenta Poroszenki, a także powstanie nowego rządu w Kijowie to dobra okazja, by porozmawiać o roli ekspatów na Ukrainie. Jak są postrzegani eksperci z zagranicy?

- Są głosy, które mówią: "dlaczego zapraszamy obcokrajowców, czyżby nam brakowało własnych kadr kierowniczych?" - opowiadał Anatolij Zymnin, szef redakcji ukraińskiej Polskiego Radia. Są jednak, jak podkreślał gość Dwójki, głosy przeciwne, pozytywnie oceniające zwłaszcza napływ menedżerów.

Na ile dzisiejsza sytuacja Ukrainy przypomina tę, w której była Polska w 1989 roku? I kogo jeszcze z zagranicy, oprócz Leszka Balcerowicza, Ukraina przyjęła jako swojego ważnego eksperta?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Jarosław Kociszewski

Gość: Anatolij Zymnin (szef redakcji ukraińskiej Polskiego Radia)

Data emisji: 28.04.2016

Godzina emisji: 17.45

jp/mc


Czytaj także

Leszek Balcerowicz w rządzie Ukrainy: potrzebny program restrukturyzacji firm państwowych

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 14:26
Ukraina potrzebuje programu restrukturyzacji i prywatyzacji firm państwowych, konieczna jest stabilizacja budżetu oraz wszystkich sektorów, by m.in. wyeliminować monopole - mówił w poniedziałek w Warszawie Leszek Balcerowicz, który został doradcą prezydenta Petra Poroszenki.
rozwiń zwiń