Polskie Radio
Section05
Leszek Balcerowicz

32. rocznica śmierci Falzmanna. Córka inspektora, który odkrył aferę FOZZ: co z tą informacją zrobił Balcerowicz?

18 lipca 1991 r., w podejrzanych okolicznościach, zmarł Michał Falzmann - inspektor NIK, który odkrył aferę FOZZ. Ujawniony przez niego przekręt nazywany jest do dziś "matką wszystkich afer". Wątpliwościami na temat wydarzeń sprzed 32 lat podzieliła się córka zmarłego urzędnika - Zuzanna Falzmann. W swoim wpisie przywołała nazwisko ówczesnego ministra finansów Leszka Balcerowicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN Instytut Pamięci Narodowej

Petru chce wrócić do polityki i zdradza powyborcze plany opozycji? Wywołał burzę w internecie

Wszyscy pamiętamy barwną karierę Ryszarda Petru, założyciela i byłego lidera Nowoczesnej, który znany był z lapsusów językowych oraz oryginalnych teorii. Teraz w przestrzeni publicznej pojawiają się pogłoski o jego chęci powrotu do polityki. Ponadto ostatnio jest on bardzo aktywny w mediach społecznościowych, a po jego piątkowym wpisie, w którym postulował o prywatyzację wszystkich strategicznych spółek państwa - w internecie zawrzało.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Petru prywatyzacja GOSPODARKA polityka opozycja

"Chce prywatyzować polskie strategiczne spółki". Sasin ostrzega przed planami Balcerowicza

- Autor "terapii szokowej" i ojciec chrzestny programu powszechnej wyprzedaży polskiego majątku narodowego - teraz guru neoliberałów z ekipy Donalda Tuska - chce prywatyzować polskie strategiczne spółki, w tym firmy zbrojeniowe. Nie pozwolimy na to, bo dbamy o bezpieczeństwo Polaków - tak skomentował wypowiedź Leszka Balcerowicza Jacek Sasin.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin

Marcin Horała o walce z inflacją: obraliśmy drogę odwrotną do szkoły Balcerowicza z lat 90.

– Łatwiej znieść to, że ceny w sklepie są nawet o te trzy procent wyższe, ale ma się pracę, emeryturę i środki, żeby te zakupy robić. Lepsze jest to niż ich niższa cena, ale obywatel patrzyłby na nie zza szyby w roli bezrobotnego – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  inflacja pieniądze Marcin Horała gospodarka polska Dariusz Wieczorkowski POLSKA polityka Trójka

FELIETON Polski Ład z ambicji i marzeń. Felieton Miłosza Manasterskiego

Polski Ład odwraca społeczne skutki planu Balcerowicza, który miliony Polaków wypchnął z klasy średniej PRL do klasy niższej, transferując bogactwo w stronę elit III RP. Nic dziwnego, że prof. Leszek Balcerowicz, ekonomiczne guru Platformy Obywatelskiej, jest jednym z najbardziej zaciekłych przeciwników reform rządu PiS - pisze w swoim nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski Polski Ład podatki pomoc PiS Mateusz Morawiecki

Marian Kowalski o Campusie Polska: w tej formie nie da szans Trzaskowskiemu na wybicie się

- Powrót Tuska i to, że stał się gwiazdą spotkania Campus Polska, spowodowały, że Rafał Trzaskowski nie ma szans na wybicie się, na niepodległość. On miał szansę, gdy Hołownia się pojawił zaraz po wyborach prezydenckich - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 opozycja POLSKA Rafał Trzaskowski Donald Tusk Platforma Obywatelska koalicja obywatelska polityka Marian Kowalski

"Organizatorzy będą tego żałować". Prof. Kik o występie Balcerowicza podczas Campusu Polska

- Myślę, że występ pana Balcerowicza osłabił propagandową reakcję na to, co dzieje się w Olsztynie. Wydaje mi się, że organizatorzy będą tego żałować - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.              
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 opozycja POLSKA Rafał Trzaskowski Donald Tusk Platforma Obywatelska koalicja obywatelska polityka

"Miał być Campus Przyszłości, a jest powrót do średniowiecza". Internauci oburzeni słowami Balcerowicza

- Zróbcie internetowy pręgierz, tak jest o wiele łatwiej - powiedział Leszek Balcerowicz podczas wystąpienia na Campusie Polska Przyszłości w Olsztynie, zachęcając młodzież do wykonania pręgierza dla dziennikarzy Telewizji Polskiej. Jak podaje portal tvp.info "nawołującą do publicznego linczu wypowiedź byłego wicepremiera internauci komentują: Miał być Campus Przyszłości, a jest powrót do średniowiecza".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Olsztyn Rafał Trzaskowski polityka opozycja internet