Bliski Wschód i walka o dominację. Co oznacza upadek Mosulu?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 18:00
- Upadek Mosulu nie będzie na pewno oznaczał końca Państwa Islamskiego. Wojna przeniesie się na pustynię syryjską i to tam, zdaniem wielu komentatorów, dojdzie do bitwy o serce Bliskiego Wschodu - mówi Michał Żakowski z Redakcji Międzynarodowej.
Audio
  • Michał Żakowski o sytuacji na Bliskich Wschodzie (Dwójka/Puls świata)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Eivaisla / Shutterstock

Według ostatnich doniesień stare miasto w Mosulu, ostatni przyczółek Państwa Islamskiego' zostało otoczone przez siły rządowe Iraku. Na froncie syryjskim rośnie konflikt między USA i Rosją. Mosul w kwietniu tego roku odwiedził dziennikarz Polskiego Radia – Michał Żakowski.

- Zbliżyliśmy się do ostatniego etapu bitwy o Mosul, która trwa od października zeszłego roku. Irackie wojska myślały, że zdobędą to miasto do końca 2016 roku, ale to się nie udało. Pamiętam, że w kwietniu jeden z moich znajomych Irakijczyków mówił mi, że to jeszcze nie czas na zdobycie Mosulu, i że może się to stać w czerwcu lub lipcu - opowiadał dzienikarz..

O Bliskim Wschodzie, wojnie z ISIS i rywalizacji amerykańsko – rosyjskiej mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Agata Kasprolewicz

Gość: Michał Żakowski (dziennikarz Polskiego Radia)

Data emisji: 21.06.2017

Godzina emisji: 17.45

sm/mz

 

Czytaj także

Mosul po czterech latach rządów Państwa Islamskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 23:00
Radiowy reporter Michał Żakowski spędził w Mosulu ostatnie dwa tygodnie. O historiach spotkanych tam ludzi opowiedział w audycji "Na dachu świata".
rozwiń zwiń