Polskie Radio
Section05
Państwo Islamskie

Szósta rocznica zamachów terrorystycznych w Paryżu. Francuskie władze oddadzą hołd ofiarom

W Paryżu odbędą się obchody szóstej rocznicy zamachów przeprowadzonych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego. Francuskie władze oddadzą hołd ofiarom w miejscach, w których zamachowcy dokonali zbrodni. W obchodach weźmie udział francuski premier Jean Castex, mer Paryża Anne Hidalgo oraz członkowie rządu i rodziny ofiar.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Paryż zamach ISIS terroryzm Państwo Islamskie

Afganistan: atak terrorystyczny w Dżalalabadzie. Wśród ofiar dwóch talibów i cywile

- Uzbrojeni napastnicy zabili dwóch talibów i trójkę cywilów w Dżalalabadzie na wschodzie kraju, niedaleko granicy z Pakistanem - poinformował agencję EFE przedstawiciel władz prowincji Nangarhar, Hanif Nangarhari. Jedną z ofiar jest dziecko. AP mówi o czterech dorosłych ofiarach śmiertelnych ataku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Afganistan Państwo Islamskie talibowie terroryzm

"Dowody należą się opinii publicznej w związku z propagandą Białorusi i Rosji". Müller o plikach na telefonach migrantów

- Tam są materiały pokazujące, że te osoby były na terenie Rosji, część z nich jest wprost związana z tzw. Państwem Islamskim - mówił rzecznik rządu Piotr Müller w kontekście informacji o plikach na telefonach migrantów. Dzień wcześniej MSWiA i MON informowały o znalezionych plikach w kontekście sytuacji na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigracja Białoruś straż graniczna Piotr Müller służby i bezpieczeństwo granica MSWiA MON Ministerstwo Obrony Narodowej Rosja Państwo Islamskie

Zabił kobietę i planował zamachy w kilku kościołach we Francji. Ruszył proces algierskiego dżihadysty

W Paryżu rozpoczyna się proces apelacyjny ws. nieudanego zamachu terrorystycznego w podparyskiej miejscowości Villejuif. 15 kwietnia 2015 r. algierski dżihadysta zabił kobietę i chciał dokonać strzelaniny w dwóch kościołach. W pierwszym procesie mężczyzna został skazany na dożywocie z obowiązkiem odsiedzenia co najmniej 22 lat w więzieniu.
Zobacz więcej na temat:  Francja Europa zamach islam Państwo Islamskie dżihad Paryż ŚWIAT