Polskie Radio
Section05
Państwo Islamskie

Austria: zatrzymano trzy osoby podejrzane o terroryzm. Planowały atak na katedry w Wiedniu i Kolonii

Okręgowy Sąd Karny w Wiedniu wydał nakaz aresztowania trzech osób podejrzanych o terroryzm. Dwaj mężczyźni i kobieta, należący do islamistycznej siatki terrorystycznej, planowali ataki na katedrę w Kolonii oraz katedrę św. Szczepana w Wiedniu - poinformowała Austria Press Agency (APA).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Austria służby i bezpieczeństwo policja Wiedeń terroryzm Państwo Islamskie islam prokuratura

Zafascynowany islamistami nastolatek planował zamach na policjantów w Ząbkowicach Śląskich. Został zatrzymany

Dolnośląski oddział Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który planował zamach terrorystyczny na policjantów z Ząbkowic Śląskich. Wydarzenie miało miejsce w czerwcu. Oskarżony od pół roku przebywa w areszcie.
Zobacz więcej na temat:  terroryzm Państwo Islamskie regiony dolnośląskie POLSKA służby i bezpieczeństwo policja ABW

Zagrożenie terrorystyczne w Niemczech. Aresztowano 20-latka, który planował atak na jarmark bożonarodzeniowy

Urząd kryminalny Dolnej Saksonii (LKA) aresztował w zeszłym tygodniu 20-latka w Helmstedt. Jest on podejrzany o planowanie ataku terrorystycznego, prawdopodobnie na jarmark bożonarodzeniowy w Hanowerze - poinformowała stacja NDR.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Hannower służby i bezpieczeństwo Boże Narodzenie policja społeczeństwo migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Państwo Islamskie islam terroryzm

W Berlinie agresywne propalestyńskie protesty. Zatrzymano prawie 40 osób, rannych zostało 20 funkcjonariuszy

W środę portal dziennika "Berliner Zeitung" podał, że "ostatniej nocy w berlińskich dzielnicach Mitte i Neukoelln wybuchły zamieszki, a ich tłem były doniesienia o ostrzale szpitala w palestyńskiej Strefie Gazy i setkach zabitych". "Według wstępnych informacji policji zatrzymano w stolicy Niemiec 39 osób i wszczęto 65 śledztw. W starciach rannych zostało 20 funkcjonariuszy, z których jeden ma złamaną rękę" - wskazano.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy terroryzm Palestyna Państwo Islamskie Berlin Strefa Gazy Izrael