Polskie Radio
Section05
Państwo Islamskie

Bliski Wschód. "Rosja powraca jako pełnoprawny gracz"

Rosja planuje wycofanie z Syrii części swojego kontyngentu wojskowego. Rosyjski minister obrony – Siergiej Szojgu – poinformował, że pierwsi żołnierze rozpoczęli już opuszczać Syrię. Jednocześnie Prezydent Władimir Putin odbył podróż po krajach Bliskiego Wschodu. Wizyty w Syrii, Egipcie i Turcji oraz obecność rosyjskich wojsk są znakiem, że Rosja odbudowuje swoje wpływy w tym regionie świata.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Bliski Wschód Syria Państwo Islamskie USA Baszar al-Assad

Ekspert: Władimir Putin Syrii nie zostawi

Rosja ogranicza liczebność swoich wojsk w Syrii. Rozkaz powrotu do kraju dla części jednostek wydał osobiście Władimir Putin. Prezydent Rosji odwiedził bazę lotniczą Hmejmim, gdzie spotkał się ze stacjonującymi tam rosyjskimi żołnierzami. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Daniela Boćkowskiego, eksperta ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Syria Wojna w Syrii Baszar al-Assad Władimir Putin ISIS Państwo Islamskie

Wojna z ISIS zakończona? "To nie koniec napięć w Iraku"

Premier Iraku Hajdar Dżawad al-Abadi ogłosił „koniec wojny”, prowadzonej od trzech lat przez siły rządowe z dżihadystyczną organizacją tzw. Państwa Islamskiego (IS) w Iraku. Władze USA pogratulowały rządowi Iraku zwycięstwa. O ogłoszonym zwycięstwie nad dżihadystami z IS mówił w audycji Gorący Temat dr Maciej Milczanowski z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Irak Państwo Islamskie ISIS Maciej Milczanowski