X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oporni wobec Kremla. Czy Putin boi się szamanów?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 08:21
- Zniknięcie szamana to oczywiście skutek działania rosyjskich służb. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji odnalazł się w szpitalu psychiatrycznym w Jakucji. Wystarczającym powodem uprowadzenia mogło być głoszenie przez niego niezbędnej równowagi między władzą a społeczeństwem – mówił w Dwójce Jarosław Guzy.
Audio
  • Kto dziś zagraża władzy na Kremlu (Puls świata/Dwójka)
Wladimir Putin
Wladimir PutinFoto: PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY

W audycji rozmawialiśmy o przybierających na sile nurtach sprzeciwu wobec władz Rosji. W Buriacji został uprowadzony przez nieznanych sprawców szaman Aleksandr Gabyszew, który kilka miesięcy temu rozpoczął wędrówkę do Moskwy, by - jak ogłosił - wygonić z Kremla prezydenta Rosji Władimira Putina. Zamaskowani ludzie napadli na obóz szamana. Żadna ze służb siłowych nie wypowiedziała się na temat Gabyszewa. Media, powołując się na źródła, podają zaś, że grozi mu sprawa karna dotycząca stworzenia grupy ekstremistycznej.

Z jakim odbiorem społecznym spotkały się działania Aleksandra Gabyszewa? Czy podobne przedsięwzięcia mogą zagrozić pozycji Władimira Putina? Dlaczego popularność prezydenta Rosji gwałtownie maleje? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Rozmawiał: Krzysztof Renik

Gość: Jarosław Guzy (szef działu zagranicznego PAP)

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 16.45

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak