REKLAMA

Upadek biura "Thomas Cook". A. Biernacka-Rygiel: to wierzchołek góry lodowej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 08:17
- To bankructwo będzie się odbijać na turystyce przez kolejne sezony. To dopiero wierzchołek góry lodowej. Upadek biura "Thomas Cook" pociągnie na dno hotele, a to z kolei może doprowadzić do bankructwa mniejszych biur podróży. Świadczy o tym choćby obecna sytuacja w Hiszpanii i Grecji – mówiła w Dwójce dr Anna Biernacka-Rygiel.
Audio
  • Bankructwo firmy "Thomas Cook". Rewolucja w branży turystycznej (Puls świata/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: mat. promocyjne/Thomas Cook

shutterstock_Amazonia_1200.jpg
Pożary w Amazonii i klimat. Jak ekologia wpływa na politykę?

Bankructwo ogromnego koncernu turystycznego "Thomas Cook" to sygnał alarmowy - rynek turystyczny przechodzi wielką metamorfozę. Prezes najstarszego biura podróży (178 lat) opowiedział w wywiadzie prasowym o kulisach bankructwa. Trwa operacja "Matterhorn", czyli akcja awaryjnego sprowadzania z wakacji blisko 600 tys. klientów biura i ogromnej rzeszy jego spółek zależnych. Eksperci są zgodni - to bankructwo przeora branżę turystyczną i pogłębi problemy, które przyczyniają się do takich bankructw.

Chociaż podróżujemy coraz więcej i częściej, to coraz łatwiej jest organizować wyjazdy na własną rękę i nie potrzebujemy do tego pośredników. Czy biura podróży mają jeszcze rację bytu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Michał Strzałkowski

Gość: dr Anna Biernacka-Rygiel (ekspert ds. turystyki w PKPP "Lewiatan")

Data emisji: 1.10.2019

Godzina emisji: 16.45

mko/am