Polskie Radio
Section05
biura podróży

Nieudany urlop z powodu odwołania lotu, problemu z bagażem czy noclegiem? Zobacz, gdzie i jak zgłaszać reklamacje

Od 1 czerwca do 26 września do Europejskiego Centrum Konsumenckiego wpłynęło 1727 skarg, 35 proc. z nich stanowiły sprawy powiązane z turystyką i podróżami - podało w poniedziałek ECK. Centrum przypomniało jednocześnie, że długość okresu, w którym można złożyć reklamację nieudanego urlopu, różni się w zależności od zgłaszanego problemu.
Zobacz więcej na temat:  turystyka odszkodowanie biura podróży finanse GOSPODARKA

Vouchery za niezrealizowane w pandemii imprezy turystyczne ważne dłużej. Sprawdź, do kiedy można je wykorzystać

Vouchery za niezrealizowane w pandemii imprezy będą ważne przez kolejny rok. Podróżni, którzy z nich zrezygnują, mogą ubiegać się o zwrot gotówki - zapowiedział wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że na wybór voucherów zdecydowało się ok. 25 proc. turystów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju turystyka wypoczynek biura podróży

Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Pasażerowie to głównie mieszkańcy Śląskiego

Autobus, który pojechał po pasażerów rozbitego na Węgrzech autokaru jest już na miejscu. - Decyzję, którzy pasażerowie będą mogli wrócić nim do kraju podejmie lekarz - zaznaczył dyrektor i właściciel biura podróży Marco Marek Sanetra. Jak informuje śląski Urząd Wojewódzki, pasażerowie autokaru pochodzili w większości z woj. śląskiego. MSZ uruchomiło dwie infolinie dla rodzin poszkodowanych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA turystyka biura podróży wakacje służby i bezpieczeństwo

Sławomir Szulc: nie odwołujmy swoich planów wakacyjnych, ale je przekładajmy

- Świat jest piękny, jest ciągle wiele miejsc do odkrycia i zwiedzenia. Proszę śledzić oferty biur podróży, zapoznawać się z obostrzeniami sanitarnymi i orientować się, kiedy będziemy mogli zacząć planować nasze wakacje i urlopy - zachęcał w Polskim Radiu 24 Sławomir Szulc, prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus podróże turystyka wyjazd dla dziecka hotel biura podróży POLSKA wakacje