X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybrano lektury dla dzieci. "Wielkie zaskoczenie"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 21:43
Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło przewietrzyć kanon książek dla najmłodszych. Wyniki przeprowadzonego plebiscytu okazały się bardzo oryginalne.
Audio
  • Dyskusja wokół akcji "Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym uczniom" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Pierwsze przeczytane w życiu książki pozostają w pamięci na zawsze. Stąd tak ważne, co do czytania zaproponuje się najmłodszym
Pierwsze przeczytane w życiu książki pozostają w pamięci na zawsze. Stąd tak ważne, co do czytania zaproponuje się najmłodszymFoto: Glow Images/East News

W internetowej akcji "Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym uczniom" wzięło udział prawie 12 tysięcy osób. W sumie zaproponowano ponad 3,5 tysiąca tytułów. Zwycięska lektura traktuje o problematyce weganizmu.

- Wybrana książka nie była mi znana, z żadnego ze źródeł - mówił w Dwójce dr Michał Zając z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jak przyznał, wyniki plebiscytu były dla niego "zaskoczeniem dość dużym i nie całkiem miłym".

Dlaczego metoda przyjęta w ministerialnej akcji nie została, według rozmówców Dwójki, fortunnie dobrana? Co konkretnie znalazło się na zwycięskiej liście i  - kto i w jaki sposób powinien unowocześniać kanon lektur dla najmłodszych?

***

Tytuł audycji: "O wszystkim z kulturą"

Prowadziła: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Goście: Ewelina Rąbkowska (z Pracowni Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży), Juliusz Wasilewski (z czasopisma "Biblioteka w Szkole"), dr Michał Zając (z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego), nauczyciele ze szkół podstawowych i uczniowie

Data emisji: 18.03.2015

Godzina emisji: 18.00

jp/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak