"Jonasz Kofta był jak internet"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 20:12
- Jak człowiek czegoś nie wiedział, to mógł iść z tym do Jonasza – tak o słynnym piosenkarzu i poecie mówił w Dwójce jego przyjaciel Stefan Friedmann.
Audio
  • O Jonaszu Kofcie opowiadają Krzysztof Wierzbicki, Piotr Kofta i Stefan Friedmann (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Poeta i piosenkarz Jonasz Kofta z żoną Jagą
Poeta i piosenkarz Jonasz Kofta z żoną JagąFoto: PAP/Maciej Kłoś

Punktem wyjścia do dyskusji o Jonaszu Kofcie był dokument pt. "Jonasz w brzuchu Lewiatana". Reżyser filmu Krzysztof Wierzbicki podkreślał, że Kofta brylował, gdziekolwiek się pojawił. - Zawsze na początek miał przygotowaną jakąś fraszkę i od razu robiło się wesoło. Lubił mieć publiczność.

Syn artysty Piotr Kofta opowiadał w audycji o jego prywatnym życiu. - On odpoczywał podczas czytania, układał sobie stos książek przy łóżku. Czytał wszystko: o umiakach, sektach czy flocie w czasie I wojnie światowej. Nie było sposobu, żeby go zagiąć z historii.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Piotr Kofta (krytyk literacki). Stefan Friedmann (satyryk), Krzysztof Wierzbicki (reżyser filmu "Jonasz w brzuchu Lewiatana")

Data emisji: 5.09.2016

Godzina emisji: 18.00

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jonasz Kofta – jaki był naprawdę, nie wie nikt

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 05:50
Kapryśny, trudny, o wielu twarzach, ale przede wszystkim dowcipny i błyskotliwy - taki pozostał Jonasz Kofta we wspomnieniach przyjaciół. Chciał, żeby ludzie go kochali.
rozwiń zwiń