X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor kontra związkowcy. Spór w Operze Bałtyckiej

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 20:00
Konflikt w gdańskim teatrze operowym trwa od 2014 r. Choć wciąż podejmowane są rozmowy dyrekcji Opery Bałtyckiej ze związkowcami, spór co pewien czas zaostrza się. Czy uda się go zażegnać?
Audio
  • Dyrektor kontra związkowcy. Spór w Operze Bałtyckiej (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Opera Bałtycka
Opera BałtyckaFoto: Joergsam/Wikimedia/CC BY-SA 4.0

Od początku sporu związki zawodowe zwracają uwagę na niskie zarobki pracowników teatru. Ubiegły rok przyniósł zmiany na stanowisku dyrektora placówki - został nim Warcisław Kunc. Jesienią związkowcy podjęli kolejny protest, wysyłając do marszałka województwa pomorskiego list, w którym podawali przykłady nieprawidłowości w zarządzaniu instytucją i zarzucali nowej dyrekcji sabotowanie rozmów.

W listopadzie Warcisław Kunc w wywiadzie dla "Dziennika Bałtyckiego" oskarżył związkowców o działania destrukcyjne wobec Opery Bałtyckiej. Stwierdził też, że zawarcie pokoju do marca 2017 r. leży w interesie i zespołu, i teatru, i dyrektora. Rozmowy trwały do 4 lutego, kiedy NSZZ Solidarność zapowiedziała strajk, a w odpowiedzi dyrekcja odwołała spektakl "Traviaty".

Jak sytuacja wygląda dziś i jakie są perspektywy rozwiązania konfliktu w Operze Bałtyckiej? O tym rozmawialiśmy w Dwójce ze stronami sporu.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Adam Suprynowicz

Goście: Beata Jaworowska (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku), Warcisław Kunc (dyrektor Opery Bałtyckiej), Agnieszka Hallman (członkini zarządu Związku Zawodowego Polskich Artystów Muzyków Orkiestrowych)

Data emisji: 7.01.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak