X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bruno Dumont. Filozof-ekstremista robi komedie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 17:00
O dziełach francuskiego reżysera, jednego z najważniejszych twórców kina autorskiego, rozmawialiśmy w audycji "O wszystkim z kulturą".
Audio
  • O kinie Brunona Dumonta rozmawiają Adriana Prodeus i Krzysztof Kwiatkowski (Wybieram Dwójkę)
Fabrice Luchini i Juliette Binoche w filmie Brunona Dumonta Martwe wody
Fabrice Luchini i Juliette Binoche w filmie Brunona Dumonta "Martwe wody"Foto: Gutek Film/materiały prasowe

Zanim został filmowcem, Bruno Dumont (ur. 1958) przez kilkanaście lat wykładał filozofię w liceum w Bailleul we francuskiej Flandrii. Już wtedy jednak podejmował próby reżyserskie, tworząc filmy reklamowe dla lokalnych firm. Pierwsze pełnometrażowe dzieło zrealizował dopiero w wieku 39 lat, lecz od razu zwrócił na siebie uwagę - za "Życie Jezusa" (1997) otrzymał m.in. Złotą Kamerę w Cannes za najlepszy debiut. Kolejne filmy potwierdziły jego reżyserską klasę.

12 maja na ekrany polskich kin trafi najnowsze dzieło Dumonta - "Martwe wody" z Juliette Binoche, Fabrice'em Luchinim i Valerią Bruni Tedeschi. To druga (po "Małym Quinquinie" z 2014 r.) komedia tego twórcy, znanego przede wszystkim z kontrowersyjnych dzieł o tematyce religijnej i filozoficznej, włączanych w kanon nowego francuskiego ekstremizmu.

"Martwych wodach" na tle innych filmów Brunona Dumonta mówili w Dwójce krytycy filmowi Adriana Prodeus i Krzysztof Kwiatkowski.

Kadr z filmu "Martwe wody"; fot. Gutek Film/materiały prasowe Kadr z filmu "Martwe wody"; fot. Gutek Film/materiały prasowe

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą

Przygotował: Jacek Wakar

Goście: Adriana Prodeus i Krzysztof Kwiatkowski (krytycy filmowi)

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak