X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Treliński: "Umarłe miasto" to opera w filmowym stylu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 19:00
- To fascynujące libretto przedstawia przewrotną i mroczną opowieść o kobiecie, o której nie sposób zapomnieć – Mariusz Treliński opowiadał w Dwójce o wyreżyserowanej przez siebie operze Ericha Wolfganga Korngolda, która będzie miała premierę 10 czerwca w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.
Audio
  • Treliński: "Umarłe miasto" to opera w filmowym stylu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)

Nuty1200.jpg
Treliński: wracamy do traumy z dzieciństwa

- Dla mnie jest to historia o męskich iluzjach, które powodują to, że patrzymy ślepym okiem na kobietę, nie dostrzegając jej realnych cech. Równie intrygująca, jak fabuła, w tym utworze jest iście filmowa muzyka. Wiele osób żałowało, że wówczas 23-letni austriacki kompozytor - ostatecznie porzucił operę na rzecz filmu – mówił w audycji "O wszystkim z kulturą" reżyser Mariusz Treliński.

W audycji rozmawialiśmy również o tym, co "Umarłe miasto" Ericha Wolfganga Korngolda ma wspólnego z filmem "Zawrot głowy" Alfreda Hitchocka, ale też Mariusz Treliński zdradził nam swoje najbliższe plany artystyczne.

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą

Prowadzi:  Jacek Hawryluk

Gość: Mariusz Treliński (reżyser operowy)

Data emisji: 2.06.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Treliński: wracamy do traumy z dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 20:00
Między innymi o trzech próbach samobójczych Piotra Czajkowskiego oraz o wpływie Bartóka na filmy Hitchocka opowiadał Mariusz Treliński w przededniu dwóch wyjątkowych premier na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.
rozwiń zwiń