X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Opera się odradza opowiadając o czym innym niż teatr"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 19:30
- W operę wpisana jest muzyka, libretto i wszystko właściwie jest skończone. To dzieło, które trzeba zrealizować. Nie oznacza to jednak, że reżyser dokonujący inscenizacji nie może wnieść nic nowego. Wręcz przeciwnie - mówił w Dwójce Krzysztof Warlikowski.
Audio
  • Między Warszawą a Paryżem. Spotkanie z Krzysztofem Warlikowskim (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Krzysztof Warlikowski, 2017 r.
Krzysztof Warlikowski, 2017 r.Foto: PAP/Photoshot

warlikowski pap 1200.jpg
Drugie zderzenie Warlikowskiego z Proustem

Gościem Dwójki był jeden z najważniejszych europejskich reżyserów teatralnych i operowych. Z Krzysztofem Warlikowskim rozmawialiśmy m.in. o wyreżyserowanym przez niego na inaugurację nowego sezonu 2017/18 w Opéra Bastille "Don Carlosie" Verdiego. Dzieło to będzie można wysłuchać w najbliższą sobotę (5.05) w "Wieczorze operowym" Dwójki (godz. 20.00).

- Nad operą bardzo długo się pracuje. Lepiej jest robić to dokładnie i długo się z nią oswajać po to, by dobrze ją zrozumieć. Dziś jesteśmy przekonani do wolności interpretacji inscenizatorów. To, że opera ma ramy muzyczne nie znaczy, że reżyser nie może działać. Dzięki temu podejściu opera zaczęła się odradzać. Możemy dzięki niej opowiedzieć wiele ważnych rzeczy, często innych niż w teatrze - przekonywał gość audycji.

W dalszej jej części rozmawialiśmy również o najnowszym, przygotowywanym dla Nowego Teatru spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego: "Wyjeżdzamy" według dramatu Hanocha Levina. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Adam Suprynowicz

Gość: Krzysztof Warlikowski (reżyser teatralny i operowy)

Data emisji: 4.05.2018

Godzina emisji: 18.00

mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Warlikowski i "Francuzi"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 10:51
W "Wybieram Dwójkę" Magdalena Cielecka i Jacek Poniedziałek opowiadali o nowej teatralnej wyprawie w poszukiwaniu źródeł dzisiejszej europejskiej tożsamości.
rozwiń zwiń